Međimurje Europska regija sporta za 2022.
2.6 °C
1020.0 hPa
40 %

Obilježena 20-ta obljetnica zaustavljanja tenkovske kolone JNA

Datum objave: 29. lipnja 2011.
sredisce_nas
Prigodnom svečanošću u utorak je obilježena 20-ta obljetnica zaustavljanja tenkovske kolone koja je iz varaždinske vojarne krenula prema Sloveniji. Stanovnici Murskog Središća posebno su ponosni na taj događaj, jer bio je to prva blokada jedinca Jugoslavenske narodne armije u Hrvatskoj, koje su nakon proglašenja samostalnosti krenule najprije na Sloveniju, a zatim i na našu zemlju.

Vijenac je položen ispred spomen ploče postavljene na zgradi neposredno pored mjesta gdje se narodni bunt dogodio, a svijeće su zapaljene pred spomenikom postavljenom ispred bivšeg autobusnog kolodvora.

Evocirajući uspomene na te događaje, župan Međimurske županije Ivan Perhoč naglasio je da smo mi Međimurci prvi pružili otpor agresoru, te na taj način rekli što mislimo o planovima JNA i srpskog rukovodstva. Svi mi moramo stalno naglašavati naš doprinos u Domovinskom ratu, odavati dužnu počast svima onima koji su dali živote, ali i mlađe naraštaje educirati o tom vremenu, rekao je Perhoč.

Osim predstavnika županijske i murskosredišćanske gradske vlasti,  na svečanosti su sudjelovali i gosti iz susjedne Općine Lendava.

{gallery}2011galerije/Lipanj_2011/Sredisce{/gallery}

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content