-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Ministar Pankretić otvorio obnovljenu ulicu u Nedelišću i popisao ugovore vrijedne 2 i pol milijuna kuna

Datum objave: 17. lipnja 2011.
Potpisivanje_nas
Obnova ulice Maršala Tita u Nedelišću, čiji je završetak svečano obilježen u petak, stajala je milijun i 600 tisuća kuna, a Ministarstvo regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva radove je sufinanciralo sa 80 posto novca. Ovom investicijom jedna od najprometnijih prometnica u Hrvatskoj, kojom dnevno prođe i do 14 tisuća vozila dobila je novo ruho, a Nedelišćanci uređeno središte mjesta.

Potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva Božidar Pankretić, u prigodnom je govoru izrazio je zadovoljstvo uređenjem ove nedelišćanske, ali i međimurske žile kucavice, naglasivši da ovime svakodnevni život mještana uvelike olakšan. Uređena su parkirališna mjesta, nogostupi te zelene površine. Načelnik Općine Nedelišće Mladen Horvat pak je zahvalivši ministru na potpori, ponovno ukazao na potrebu izgradnje sjeverne i južne zaobilaznice drugog po veličini međimurskog naselja.

U konferencijskoj dvorani MESAPA ministar Pankretić potpisao je s petnaest međimurskih općina i gradova ugovore o sufinanciranju projekata izgradnje komunalne i socijalne infrastrukture. Ugovori su ukupno vrijedni 2 i pol milijuna kuna, a namijenjeni su projektima koje su jedinice lokalne samouprave kandidirale u ministarstvu. Kako je tom prilikom naglasio župan Međimurske županije Ivan Perhoč, županija s ovim ministarstvom ima odličnu suradnju, te zajedno s općinama i gradovima može računati na podršku svim smislenim i isplativim projektima. Međimurci znaju što i kako kandidirati, nastavio je, što je dobar temelj za europski model financiranja koji nas uskoro očekuje. Zahvaljujući fer odnosu u ministarstvu s pravom se možemo nadati da će biti podržani i neki projekti prijavljeni na prošli tjedan raspisan natječaj EIB III.

Potpredsjednik Pankretić pak je naglasio da je ministarstvu i Vladi cilj ravnomjerni razvoj cijele Hrvatske, te da smo mi u Međimurskoj županiji uvijek imali podršku za sve ono što ima realne osnove i što je u interesu građana. Samo tako se možemo pripremiti za sutrašnji ulazak u Europsku uniju i "pravila igre" koja su tamo na snazi.

Grad Čakovec potpisao je Ugovor o sufinanciranju izgradnje kanalizacijske mreže Vojni vrtovi sjever – Feštetićev put vrijedan 300.000,00 kuna, a Grad Mursko Središće 150.000,00 kuna vrijedan Ugovor o uređenju zgrade autobusnog kolodvora. Općina Nedelišće s 200.000,00 kuna izgradit će prometnice sa odvodnjom oborinskih voda u Gospodarskoj zoni Macinec, a Kotoriba s 150.000,00 kuna urediti i sanirati nerazvrstane ceste.

Općina Vratišinec s MRRŠVG potpisala je Ugovor vrijedan 150.000,00 kuna za sufinanciranje razvoja cestovne infrastrukture, a Belica 100.000,00 kuna za sanaciju Društvenog doma u Gardinovcu. Štrigova će s 200.000,00 kuna sufinancirati izgradnju mrtvačnice, a Orehovica s 150.000,00 kuna izgradnju Doma kulture i vatrogasnog spremišta u Podbrestu. Izgradnju pješačke staze i odvodnje oborinskih voda na DV 209 u Šenkovcu ministarstvo će sufinancirati sa 150.000,00 kuna, uređenje infrastrukture naselja Dekanovec sa 100.000,00 kuna, izgradnju pješačko-biciklističkih staza i modernizaciju prometnica u Strahonincu sa 200.000,00 kuna, uređenje Doma kulture u Domašincu sa 150.000,00 kuna, a rekonstrukciju Doma kulture u Donjem Kraljevcu sa 200.000,00 kuna. Općina Goričan je za sufinanciranje izgradnje pješačko-biciklističkih staza i sanaciju prometnica s ministarstvom potpisala Ugovor vrijedan 150.000,00 kuna, a za isti iznos Općina Sveta Marija Ugovor za sanaciju Doma kulture.

{gallery}2011galerije/Lipanj_2011/Potpisivanje{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content