-1.2 °C
1031.0 hPa
76 %

Od 2015. godine navodnjavanje i u Donjem Međimurju

Datum objave: 16. lipnja 2011.
navodnjavanje_nas
U četvrtak je u Velikoj vijećnici Međimurske županije u Čakovcu potpisan Ugovor o izradi idejnog projekta i studije izvodljivosti Sustava navodnjavanja Prelog – Donji Kraljevec. Ugovor su potpisali župan Međimurske županije Ivan Perhoč, direktor Hrvatskih voda Jadranko Husarić i pomoćnik glavnog direktora poduzeća Elektroprojekt iz Zagreba Ivan Kostelac.


Potpisani Ugovor vrijedan je 2.296.410,00 kuna, obuhvaća sve potrebite radnje prije početka izrade glavnog projekta. Rok za obavljanje ovih poslova je 10 mjeseci, a početak gradnje samog sustava planiran je za 2013. godinu. Ukupna vrijednost radova na  Sustavu navodnjavanja Prelog – Donji Kraljevec, veličine 2 i pol tisuće hektara je oko 90 milijuna kuna. Ukoliko sve bude u redu, prvi korisnici sustav će moći početi koristiti 2015. godine.

Kako je prilikom potpisivanja Ugovora istaknuo župan Međimurske županije Ivan Perhoč, Međimurska županija s Hrvatskim vodama izvrsno surađuje, a velika većina predloženih projekata je i prihvaćena i realizirana. Direktor Hrvatskih voda Jadranko Husarić pak je istaknuo da je u protekih tri godine u Međimursku županiju uloženo oko 60 milijuna kuna, a samo ove godine oko 35. Međimurska županija, nastavio je, ima razrađene projekte spremne za financiranje i tu je razlog naše uspješnosti.
Izradu idejnog projekta i studije izvodljivosti zajedno sufinanciraju Hrvatske vode i Međimurska županija u omjeru 80:20. Tvrtka Energoprojekt koja je ovaj posao dobila preko javnog natječaja projektirala je sve hidroelektrane i većinu termoelektrana u Hrvatskoj, a u posljednje vrijeme intenzivno projektiraju i u hidrogradnji.

U sklopu posjeta direktor Husarić otvorio je i radove na kolektoru III u Prelogu. Investicija je vrijedna 10.195.000,00 kuna a ove godine iz liste 305 Hrvatske vode osigurale su 6.200.000,00 kuna.

{gallery}2011galerije/Lipanj_2011/Navodnjavanje{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content