Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otplata poreznog duga reprogramiranjem

Datum objave: 10. lipnja 2011.

porez1

Do 19. srpnja 2011. godine poduzetnici mogu predati zahtjev za reprogram poreznog duga nastalog do 31. prosinca 2010. godine. Temelj za zahtjev je Zakon o posebnoj mjeri naplate poreznog duga uzrokovanog gospodarskom krizom, objavljen u Narodnim novinama broj 45. od 20. travnja 2011. godine.

Zakon se primjenjuje za naplatu poreznog duga poduzetnika koji se sastoji od glavnice i kamata, a koji je nastao na temelju neplaćenih poreza, carina, trošarina i doprinosa. Zakon se ne odnosi na financijske institucije, kreditne institucije, investicijska društva, društva za osiguranje i reosiguranje, leasing društva, institucije za platni promet i institucije za elektronički novac, te ne uključuje doprinose za mirovinsko osiguranje osiguranika pojedinca te mirovinsko osiguranje za starost na temelju individualizirane kapitalizirane štednje.

Zahtjevi za reprogram podnose se ispostavama Porezne uprave nadležnima prema sjedištu poduzetnika.

Detaljne upute i informacije potražite na web stranicama Ministarstva financija.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content