-2.1 °C
1031.0 hPa
77 %

Otplata poreznog duga reprogramiranjem

Datum objave: 10. lipnja 2011.

porez1

Do 19. srpnja 2011. godine poduzetnici mogu predati zahtjev za reprogram poreznog duga nastalog do 31. prosinca 2010. godine. Temelj za zahtjev je Zakon o posebnoj mjeri naplate poreznog duga uzrokovanog gospodarskom krizom, objavljen u Narodnim novinama broj 45. od 20. travnja 2011. godine.

Zakon se primjenjuje za naplatu poreznog duga poduzetnika koji se sastoji od glavnice i kamata, a koji je nastao na temelju neplaćenih poreza, carina, trošarina i doprinosa. Zakon se ne odnosi na financijske institucije, kreditne institucije, investicijska društva, društva za osiguranje i reosiguranje, leasing društva, institucije za platni promet i institucije za elektronički novac, te ne uključuje doprinose za mirovinsko osiguranje osiguranika pojedinca te mirovinsko osiguranje za starost na temelju individualizirane kapitalizirane štednje.

Zahtjevi za reprogram podnose se ispostavama Porezne uprave nadležnima prema sjedištu poduzetnika.

Detaljne upute i informacije potražite na web stranicama Ministarstva financija.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content