Restrukturiranje i konverzija vinograda

Datum objave: 15. ožujka 2021.

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je natječaj za mjeru Restrukturiranje i konverzija vinograda, iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina 2019. – 2023.
Korisnici mjere Restrukturiranje i konverzija vinograda su vinogradari – pravne osobe, upisane u vinogradarski registar i fizičke osobe koje moraju biti obveznici poreza na dohodak/dobit.
Dozvoljeni troškovi  unutar mjere Restrukturiranje su:

• ulaganja vezana uz zamjenu sorte/sorata i/ili premještanje vinograda i
  • ulaganja prihvatljiva u okviru poboljšanja vinogradarskih tehnika upravljanja vinogradom.

Najviši iznos ukupno prihvatljivih troškova po projektu iznosi 1.000.000,00 EUR.
Rok za podnošenje prijava je do 7. svibnja 2021. godine, a natječaj i detaljne upute s popisom obrazaca dostupni su OVDJE.