Europska komisija objavila je pozive za podnošenje prijedloga za sufinanciranje informiranja i promocije poljoprivrednih proizvoda Europske unije u inozemstvu i unutar EU, vrijednog 183 milijuna eura.

Poseban naglasak stavljen je na ekološke proizvode.

Prihvatljivi podnositelji prijave moraju biti trgovinske ili međutrgovinske organizacije koje su reprezentativne za određeni sektor ili sektore u RH.

Poljoprivrednici će imati priliku promovirati svoje proizvode u zemljama s visokim potencijalom rasta poput Južne Koreje, Japana, Meksika i Kanade.

Prijedlozi programa za sufinanciranje informiranja i promocije poljoprivrednih proizvoda Europske unije se zaprimaju do 28. travnja 2021. do 17 sati po srednjoeuropskom vremenu (Bruxelles), a nakon evaluacije svih zaprimljenih prijedloga EK će tijekom jeseni objaviti listu programa koji su zadovoljili uvjete sufinanciranja.

Pozivi kao i ostale informacije dostupne su OVDJE.