Konstituiran novi saziv Savjet mladih Međimurske županije, za predsjednicu izabrana Ana Maria Babić

Datum objave: 21. siječnja 2021.

Na konstituirajućoj sjednici Savjeta mladih Međimurske županije koja se održala 15. siječnja 2021. godine, za predsjednicu je izabrana Ana Maria Babić, a za zamjenicu predsjednice Petra Horvatić.
Županijski savjet mladih Međimurske županije osnovan je kao savjetodavno tijelo Međimurske županije koje promiče i zagovara prava, potrebe i interes mladih na razini županije, a osnovan je u lipnju 2014. godine odlukom Skupštine Međimurske županije. Savjet mladih Međimurske županije aktivno je uključen u rad Radne skupine za mlade pri Hrvatskoj zajednici županija i Radne skupine za podršku savjetima mladih pri općinskoj, gradskoj i županijskoj razini, pri Ministarstvu rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.
Temeljem Javnog poziva za predlaganje kandidata za članove Savjeta mladih Međimurske županije koji je raspisan u studenom 2020. godine, zaprimljeno je 18 prijedloga. Prijedloge su podnijeli: Studentski zbor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Humanitarna udruga Fijolina, Forum mladih SDP-a Međimurske županije (4 prijedloga), Gimnazija Josipa Slavenskog – Vijeće učenika (3 prijedloga), Tehnička škola Čakovec, Rotary Klub Rijeka Novi val, Mladež hrvatske demokratske zajednice i Udruga mladih Efekt (6 prijedloga).
Savjet mladih Međimurske županije broji 11 članova i isto toliko zamjenika članova, a Skupština Međimurske županije je na 20. sjednici donijela Rješenje o izboru članova i zamjenika članova Savjeta mladih Međimurske županije. Članovi novog saziva Savjeta mladih Međimurske županije su: Ana Maria Babić (zamjena Paula Štefan), Petra Horvatić (zamjena Lorena Palačić), Deni Pečarko (zamjena Mihael Bedi), Hugo Mađarić (zamjena Ana Dukić), Dora Tuksar (zamjena Tin Plaftak), Klara David (zamjena Anja Slana), Stjepan Dodlek (zamjena Petar Gašparić), Mia Haramija (zamjena Silvestar Pofuk), Marko Štefan (zamjena Karla Posavec), Marko Hlišć (zamjena Vedran Jalšovec) i Tanja Novak (zamjena Karla Štefan).
Savjet mladih Međimurske županije sazvao je predsjednik Skupštine Međimurke županije Mladen Novak, a konstituiran je na sjednici 15. siječnja 2021. godine, kojoj je uz predsjednika Skupštine Novaka, nazočila pročelnica UO za zdravstvo i socijalnu skrb Sonja Tošić-Grlač.