IZVJEŠĆE o provjeri formalnih uvjeta i popis važećih kandidatura za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Međimurske županije

Datum objave: 8. prosinca 2020.

Na temelju članka 10. stavka 5. Zakona o savjetima mladih („Narodne novine“ 41/14) i članka 5. Odluke o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 6/14), Odbor za izbor i imenovanja dana 4. prosinca 2020. godine, utvrdio je

IZVJEŠĆE O PROVJERI FORMALNIH UVJETA I POPIS VAŽEĆIH KANDIDATURA ZA IZBOR ČLANOVA I ZAMJENIKA ČLANOVA SAVJETA MLADIH MEĐIMURSKE ŽUPANIJE

Skupština Međimurske županije je na 7. sjednici, održanoj 05. lipnja 2014. godine donijela Odluku o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 6/14).
Temeljem članka 3. Odluke o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije raspisan je Javni poziv za predlaganje kandidata za članove Savjeta mladih Međimurske županije. Savjet mladih broji 11 članova i isto toliko zamjenika članova.
Javni poziv za predlaganje kandidata za članove Savjeta mladih objavljen je u Međimurskim novinama od 6.11.2020. godine te na web stranici Međimurske županije od 6.11.2020. godine.
Rok za dostavu prijedloga bio je 20 dana od objave javnog poziva.
Do određenog roka zaprimljeno je 18 prijedloga.
Prijedloge su podnijeli: Studentski zbor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Humanitarna udruga „Fijolina“ Čakovec, Forum mladih SDP-a Međimurske županije, Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec – vijeće učenika, Tehnička škola Čakovec, Rotary klub Rijeka Novi val, Mladež Hrvatske demokratske zajednice i Udruga mladih Efekt.
1. Predlagatelj:Studentski zbor Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
18. Predlagatelj: Udruga mladih Efekt
Kandidat: Maja Kos
Zamjenica: Ivona Jelačić
Sve dostavljene prijave sadrže: naziv i sjedište ovlaštenog predlagatelja, ime i prezime kandidata te njegovo prebivalište, datum rođenja i OIB (broj mobitela i e-mail adresu), kratko obrazloženje prijedloga i potpis ovlaštenog predlagatelja.
Prijedlog kandidatura razmatrao je Odbor za izbor i imenovanje Skupštine Međimurske županije na 16. sjednici, održanoj 4. prosinca 2020. godine.
Od 18 zaprimljenih prijedloga, Odbor je utvrdio da su svi prijedlozi dostavljeni pravovremeno od ovlaštenih predlagatelja i da udovoljavaju formalnim uvjetima propisanim u Javnom pozivu.
Sukladno navedenom, Odbor za izbor imenovanja Skupštine Međimurske županije utvrdio je Popis važećih kandidatura za izbor članova i zamjenika članova Savjeta mladih Međimurske županije, koji je prilog u ovom Izvješću.
Temeljem članka 6. Odluke o osnivanju Savjeta mladih Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 6/14) Izvješće o provjeri formalnih uvjeta i popis važećih kandidatura dostavlja se Skupštini Međimurske županije te se objavljuje na web stranicama Međimurske županije (www.medjimurska-zupanija.hr ).
KLASA: 021-06/20-03/4
URBROJ:2109/1-02-20-10
Čakovec, 4. prosinca 2020.
ODBOR ZA IZBOR I IMENOVANJA SKUPŠTINE MEĐIMURSKE ŽUPANIJE