I dalje bez lokalne transmisije - jedan novi slučaj osobe pozitivne na COVID 19 virus u Međimurskoj županiji

Datum objave: 21. kolovoza 2020.

Priopćenje Stožera civilne zaštite Međimurske županije 21. kolovoza 2020.

U prethodnom 24 – ro satnom razdoblju uzeto je 88 uzoraka, a do sada je ukupno testirano  2.872 osobe.  Od jučer su testirane 62 osobe, 61 nalaz je negativan i 1 pozitivan.
U Međimurskoj županiji je s današnjim danom 26 aktivnih slučajeva, svi su bez ili s vrlo blagom kliničkom slikom, u samoizolaciji čime je Međimurje i dalje županija bez lokalne transmisije COVID 19 virusa.
U samoizolaciji je 220 osoba. Riječ je o osobama pozitivnim na COVID 19 virus te njihovim kontaktima.

Stožer civilne zaštite Međimurske županije poziva na dosljedno provođenje svih propisanih mjera ZZJZ.