Početak prijava za nagrade REGIOSTARS 2020.

Datum objave: 5. ožujka 2020.

Europska komisija svake godine dodjeljuje nagrade projektima koje financira EU, a koji pokazuju izvrsnost i nove pristupe u području regionalnog razvoja. Ti su projekti u središtu komunikacijskih aktivnosti na razini Europe kako bi se njima inspiriralo druge regije i voditelje projekata diljem Europe.
Tematski fokus
Nagrade REGIOSTARS dodjeljuju se projektima u pet tematskih kategorija (pametni rast, održivi rast, uključivi rast, urbani razvoj i tema godine).
Nagrade REGIOSTARS 2020. godine usredotočene su na pet područja koja su ključna za budućnost regionalne politike EU-a:

• Industrijske tranzicije za pametnu Europu
  • Kružno gospodarstvo za zelenu Europu
  • Vještine i obrazovanje za digitalnu Europu
  • Građanski angažman za kohezivne europske gradove
  • Jačanje uloge mladih za razvoj prekogranične suradnje - 30 godina Interrega

Znanstvenici na visokoj razini ocijenit će prijavljene projekte i objaviti pobjednike.
Osim toga, javnost će donijeti odluku o svojem pobjedniku javnim internetskim glasovanjem i jednom projektu dodijeliti Nagradu po izboru javnosti.
Više pojedinosti o kategorijama nagrada potražite u Vodiču za podnositelje zahtjeva PDF en.

Kako se prijaviti?

U Vodiču za podnositelje zahtjeva nalaze se sve potrebne informacije s pomoću kojih bi vaš projekt mogao biti pobjednički. Uz detaljan opis ovogodišnjih kategorija nagrada, kriterija prihvatljivosti i kriterija za dodjelu nagrada, u Vodiču se nalazi praktični priručnik koji vas vodi kroz postupak.
Internetska platforma za podnošenje zahtjeva otvorena je od 2. ožujak do 9. svibnja 2020.
Pobjednici u pet kategorija i pobjednik po izboru javnosti primit će zasluženu nagradu na svečanoj dodjeli nagrada REGIOSTARS koja će se održati u listopadu 2020. u Bruxellesu.