Prva ovogodišnja beba u Međimurju je Alisa Šuprna, kćer Dajane Rob i Maria Šuprne. Malena djevojčica teška je 3230 gr, a duga je 49cm. Porod koji je prošao dobro, vodio je dr. Nino Škvorc te primalje Anica Blažeka i Tanja Radek.

Župan Međimurske županije Matija Posavec, upoznao je malenu Alisu te uručio prigodne poklone obitelji. „Ponosan sam na osoblje Županijske bolnice Čakovec, Odjela neonatologije i Odjela rodilišta koji su pokazuju neizmjernu volju i ljudskost u odnosu prema pacijenticama. Obnovljeni i rekonstruirani odjel neonatologije sa modernom opremom, medicinski rajski plin koji skraćuje porod i  ublažava bolove, sufinanciranje boravka roditelja sa malenom djecom u bolnici, samo su neki od projekata usmjereni prema rodiljama i djeci. Čestitam i zahvaljujem liječnicima, medicinskim sestrama, babicama koje vrlo brižno čuvaju i njeguju prostore u kojima se rađaju novi životi i stvaraju najljepše obiteljske priče.“

 

Čestitke prvoj rođenoj bebi u Međimurju, roditeljima i cijeloj obitelji!