Kraljeve trešnje opet su dozrele. Bila je ovo najava manifestacije koju u prostoru Memorijalne zbirke Ladislava Kralja Međimurca u Čakovcu, u vrtu tog poznatog međimurskog slikara, grafičara i likovnog pedagoga, već tradicionalno, početkom lipnja, organizira Muzej Međimurja Čakovec.

Ove su godine kulturni program pripremili učenici Osnovne škoe Strahoninec sa svojim učiteljima i voditeljima, a manifestaciju je uveličao i velik broj učenika iz III. osnovne škole Čakovec te djece iz Dječjeg vrtića Cvrčak. Okupljenima je najprije dobrodošlicu poželjela ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan, a potom i pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Međimurske županije Branko Sušec. Cilj promicanja života i djela jednog od najpoznatijih međimurskih slikara uspješno je ostvaren uz red pjesme, plesa, glume i recitacija onih najmlađih. Za sam kraj programa, prije druženja koje je uslijedilo, nazočnima se obratila ravnateljica OŠ Strahoninec Jelena Okun, zaključivši da zaista ima nečeg bajkovitog u “kraljevim trešnjama”.