Ljubav prema plesu, pjesmi, nošnjama i narodnim običajima prenosi se iz generacije u generaciju već desetljećima. Zajedništvo generacija starijih i mlađih, jučer je predstavljeno u Centru za Kulturu u Čakovcu na 13. Smotri koreografiranog folklora „Med Murom i Dravom“.   

Svoje koreografije prikazali su KUD „Fijolica“ Orehovica, KUU „Zvon“ župne zajednice Mala Subotica, KUD „Mihovljan“, KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, KUD „Belica“ i HKD „Pomurje“ Lendava.

 „Uživali smo u koreografijama, međimurskoj pjesmi, plesu te zahvaljujemo svima koji nas kroz godinu predstavljate diljem Hrvatske, ali i svijeta“, rekli su organizatori 13. Smotre, Zajednica hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, Odbor za međimurski i koreografirani folklor i KUU „Veseli Međimurci “.

Svoju podršku dala je i zamjenica župana Međimurske županije, Sandra Herman, koja je ujedno i dodijelila nagradu najboljem kulturno umjetničkom društvu koje će biti predstavnik na Državnoj Smotri koreografiranog folklora.

Pobjednici su  KUU „Seljačka sloga“ iz Nedelišća, a državno će se održati 21. listopada u Čakovcu.