6.1 °C
1027.0 hPa
20 %

Povodom Dana Međimurske županije položeni vijenci i zapaljene svijeće za međimurske branitelje

Datum objave: 28. travnja 2017.

Uz Dan Međimurske županije i 6. Spomendan Hrvatskog sabora na Zrinske i Frankopane koji slavimo 30. travnja, izaslanstvo Međimurske županije predvođeno županom Matijom Posavcem, sa zamjenicima Sandrom Herman i Zoranom Vidovićem te predsjednikom Skupštine Mladenom Novakom, a uz predstavnike Grada Čakovca, Zrinske garde, Policijske uprave međimurske, udruga proizašlih iz Domovinskog rata te Međimurke i Međimurce, položilo je vijence i zapalilo svijeće uz prisjećanje žrtve Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana.
Ujedno je time odana počast svima koji su položili svoje živote na oltar domovine, podno Spomenika te kod Spomen – zida poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata. Naglašeno je kako je važno očuvati uspomenu na naše velikane, kao što su bili Zrinski i Frankopani, jedni od najvećih boraca za nacionalnu samostalnost i slobodu, ali ujedno i na sve međimurske te hrvatske branitelje koji su uspjeli očuvati hrvatski karakter Međimurja.
Dan Međimurske županije obilježavamo brojnim događanjima, to činimo radi ponosnog Međimurja, ponosnih Međimurki i Međimuraca, a danas se ovom svečanošću prisjećamo i onih koji nisu više s nama, koji su dali svoje živote za domovinu, prije svega naših poginulih branitelja, ali i svih ostalih koji su nas svojom žrtvom zadužili i kojima trebamo biti zahvalni“, rekao je u povodu Dana Međimurske županije župan Posavec, naglasio da uz sjećanje na prošlost, no s pogledom u budućnost najavljujemo sve ono što nas očekuje kako bismo i dalje stvarali sretnije, uspješnije i bolje Međimurje, te pritom svim Međimurkama i Međimurcima čestitao njihov dan.
[ngg_images source="galleries" container_ids="995" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content