Objavljen Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje projekata kroz Program podrške regionalnom razvoju

Datum objave: 7. veljače 2017.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije objavilo je Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje projekata kroz Program podrške regionalnom razvoju.
Ovaj Program namijenjen je jedinicama lokalne i područne samouprave koje su u skladu s Odlukom o razvrstavanju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave prema stupnju razvijenosti (Narodne novine, broj 158/13) razvrstani u: III. skupinu JLS-a, osim JLS-a s područja otoka; I. skupinu JPS-a (ukoliko je područje provedbe projekta III. skupina JLS-a) te II. skupinu JPS-a (ukoliko su područja provedbe projekta područja I., II. i III. skupine JLS-a, osim područja JLS-a s otoka,).
Prihvatljive aktivnosti koje se mogu sufinancirati su: radovi na obnovi, sanaciji, izgradnji, rekonstrukciji, adaptaciji, dogradnji i modernizaciji prihvatljivih objekata javne namjene čija će realizacija pridonijeti povećanju standarda komunalnih i socijalnih usluga u lokalnoj zajednici. Prihvatljive su i aktivnosti na nastavku/završetku već započetih projekata, posebno onih koje je Ministarstvo započelo financirati prethodnih godina kroz godišnje programe. Ukupna vrijednost sufinanciranja Ministarstva, po podnositelju, može iznositi najviše 1.000.000,00 kuna s PDV-om, a najviši udjel u sufinanciranju pojedinog projekta može biti do 75% ukupno prihvatljivih troškova projekta. Jedan podnositelj zahtjeva može podnijeti najviše dva zahtjeva za sufinanciranje.

Poziv za iskaz interesa za Program podrške regionalnom razvoju za 2017. godinu kao i svu popratnu dokumentaciju možete preuzeti na poveznici: https://razvoj.gov.hr/o-ministarstvu/djelokrug-1939/programi/program-podrske-regionalnom-razvoju/3537.

Izvor: razvoj.gov.hr