Na obiteljskom događanju i trećoj kulinarskoj radionici održanima u Donjem Kraljevcu, Slađana Herman je pripremila juhu od bundeve i povrća sa prosom, integralne trgance s jabukom i piletinom i, kao desert, ražnjiće od jabuka.

Donosimo recepte.

 

JUHA OD BUNDEVE I POVRĆA SA PROSOM

200 grama bundeve

50 g mrkve

50 g krumpira

50 g korijena celera

1 glavica luka

4 režnja češnjaka

50 g prosene kaše

Povrće očistiti, narezati na kockice i kuhati u slanoj vodi uz dodatak žlice ulja. Dok je povrće kuhano, nakon 15 minuta izmiksati sa štapnim mikserom i dodati opranu prosenu kašu. Sve zajedno prokuhati još 5 minuta i ostaviti daljnjih 5 minuta da kaša do kraja nabubri. Posoliti i popapriti po želji.

Također prema želji, juhu možete začiniti muškatnim orašćićem i sokom od naranče.

 

INTEGRALNI TRGANCI SA JABUKOM I PILETINOM

100 grama oštrog brašna

100 g glatkog brašna

100 g integralnog brašna

200 g pilećeg filea

2 jabuke

1 glavica luka

2 režnja češnjaka

Sol, papar

Sve tri vrste brašna pomiješati, dodati prstohvat soli i mlaku vodi i umijesiti tijesto srednje tvrdoće. Tijesto ostaviti da se odmori petnaest minuta. Od pripremljenog tijesta trgati trgance u kipuću slanu vodu. Trgance je potrebno kuhati deset minuta. Kuhane trgance ocijediti i isprati pod tekućom mlakom vodom.

Luk pržiti na malo ulja do zlatnožute boje, dodati sitno sjeckani češnjak te pileći file narezan na kockice i sve zajedno popržiti oko 5 minuta. Dok se meso zarumeni dodati na kockice narezane oguljene jabuke i sve zajedno popržiti još nekoliko minuta. Posoliti i popapriti po želji.

Pripremljenoj piletini s jabukama dodati kuhane trgance, pomiješati i servirati toplo.

 

RAŽNJIĆI OD JABUKA

Jabuke oprati i neoguljene narezati na kockice jednake veličine te ih nabosti na štapiće za ražnjiće. Pripremljene ražnjiće premazati s malo meda i po ukusu posipati grubo mljevenim paprom u zrnu. Ražnjiće peći u tavi na maslacu po 1 minutu sa svake strane.