1.7 °C
1031.0 hPa
70 %

Predstavljeni programi financiranja i kreditiranja razvojnih projekata

Datum objave: 23. svibnja 2012.
HR_EU_sluzbeni_Ministar regionalnoga razvoja i fondova EU Branko Grčić i predsjednik Uprave Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR) Anton Kovačev predstavili su u utorak, 22. svibnja, Program pripreme i provedbe razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz fondova EU u 2012. te Program kreditiranja projekata kandidata za program IPA.

Program pripreme i provedbe razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz fondova EU u 2012. osmišljen je kao potpora razvojnim projektima čiji su nositelji organizacije na lokalnoj i regionalnoj razini, a financijski okvir za ovu godinu iznosi 30 milijuna kuna bespovratnih sredstava iz fonda Ministarstva.


Korisnici kredita su jedinice lokalne i područne samouprave, društva u većinskom državnom vlasništvu ili vlasništvu jedinica lokalne samouprave, ostali korisnici koji zadovoljavaju IPA program te poslovne banke koje će s HBOR-om ugovoriti suradnju na provođenju programa. Kamatna stopa je 3 posto godišnje za nove investicije u turizmu, poljoprivredi, industriji, zaštiti okoliša, energetskoj učinkovitosti i obnovljivim izvorima energije (tijekom ove godine), a za ostale projekte 4 posto.


Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content