-1.2 °C
1031.0 hPa
73 %

Humana Nova – originalan i uspješan primjer socijalnog poduzetništva

Datum objave: 17. svibnja 2012.
humana_novaSocijalna zadruga Humana Nova ove je godine otvorila vrata dva Mala dućana u Čakovcu i Varaždinu. U dućanima se može naći rabljena odjeća, no prepravljena ili reciklirana i skrojena u nove, originalne proizvode. Od ostalih trgovina i proizvođača razlikuju se i po tome što im se poslovanje temelji na načelima socijalnog poduzetništva, pa su u zadruzi zaposlene osobe s posebnim potrebama, tekstilne radnice koje su dugo nezaposlene i mladi koji dosad nisu imali priliku iskazati se na nekom radnom mjestu.

Inače, Humana Nova je jedan od projekata čakovečke udruge za razvoj civilnog društva Autonomni centar-ACT. Više informacija o samoj zadruzi možete pronaći na njihovoj internetskoj stranici www.humananova.org.

Novinski članak o Humani Novi možete pročitati na stranicama 22-23 tiskanog izdanja Business.hr od 17. svibnja 2012.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content