-1.2 °C
1031.0 hPa
73 %

Učenici prve poduzetničke osnovne škole u Hrvatskoj posjetili Međimursku županiju

Datum objave: 14. svibnja 2012.

zg01m
U petak 11.05.2012. godine Međimursku su županiju posjetili učenici i učitelji OŠ Augusta Cesarca Zagreb, prve poduzetničke škole u Hrvatskoj. Njihova škola zajednički s još 3 škole iz Hrvatske sudjeluje u europskom projektu Odgoj za poduzetništvo. Kroz redovnu nastavu povijesti, geografije, vjeronauka te terensku nastavu i izvannastavne aktivnosti uče o poduzetništvu. Glavni cilj projekta je senzibilizacija učenika za poduzetništvo, upoznavanje s poduzetnicima i poduzetničkom terminologijom.

Međimursku županiju su odabrali za svoj završni posjet kao „najpoduzetniju“ županiju Hrvatske. Željeli su saznati iz prve ruke što je razlog tome.

Učenike su ugostili župan Ivan Perhoč i pročelnica UO za gospodarstvo, promet i europske integracije Vesna Haluga. Predviđeno vrijeme razgovora bilo je prekratko jer su učenici pripremili niz pitanja. Nakon posjeta Županiji razgledali su tvornicu štednjaka tvrtke SENKO d.o.o., turistički su prošli stari grad Čakovec i centar grada. Nakon toga posjetili su OPG Hažić i upoznali se s poduzetništvom na seoskom imanju. Svoj posjet završili su ručkom u Seoskom turizmu Potrti kotač.


{gallery}2012galerije/Svibanj_2012/Ucenici_ZG{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content