-1.2 °C
1031.0 hPa
73 %

Graditeljska škola Čakovec osvojila drugo mjesto na video natječaju „EU minuta“ Delegacije EU

Datum objave: 4. svibnja 2012.
eu-minutaDelegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj raspisala je video natječaj za učenike srednjih škola pod nazivom „EU minuta“ kako bi potaknula srednjoškolce na aktivno praćenje tema vezanih uz Europsku uniju i pristupanje Hrvatske u EU. Natječaj je završen 15. travnja 2012. Za sudjelovanje na natječaju učenici su trebali osmisliti i producirati originalan video sadržaj o Europskoj uniji u trajanju od jedne minute. Na temelju pristiglih prijava na natječaj Delegacije EU-a pod nazivom 'EU minuta' Selekcijski odbor je izabrao 10 video klipova za koje se moglo glasovati do 30. travnja.
Prvo mjesto na natječaju osvojila je ekipa Prve i Druge Gimnazije Varaždin s video uratkom „Povucite potez!“, drugo mjesto je pripalo Graditeljskoj školi iz Čakovca s video uratkom „Budućnost u EU“, dok je treće mjesto pripalo učenicima II. Gimnazije iz Zagreba s uratkom „Europska unija i moja budućnost“.

Pobjednički klipovi bit će prikazani na koncertu "Ritam Europe" koji Delegacija EU-a organizira 4. svibnja povodom obilježavanja Dana Europe na jezeru Bundek u Zagrebu. Veleposlanik Paul Vandoren, šef Delegacije EU-a, uručit će pobjednicima natječaja nagrade koje uključuju putovanje u Portugal, video digitalne kamere, te elektronske čitače knjiga (e-book reader).

Sve nagrađene i druge video klipove možete pogledati na web stranici Delegacije.

 

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content