5.0 °C
1027.0 hPa
30 %

Ministar Jakovina u službenom posjetu

Datum objave: 30. travnja 2012.

jakovina_nas
Nakon sudjelovanja na Svečanoj sjednici Međimurske županije, ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina svoj posjet Međimurju nastavio je radno. Naime, kako bi se informirao o stanju u ovoj gospodarskoj grani u našem kraju te s problemima i potrebama koje imaju proizvođači.

Na radnom sastanku održanom u Međimurskoj županiji razgovaralo se o izgradnji kanalizacijskih mreža na području Međimurja, puštanju u uporabu pilot projekta navodnjavanja Kuršanec te financiranje projekta navodnjavanja Prelog – Donji Kraljevec, povratu sredstava za kreditiranje poljoprivrede, problemu razgraničenja lovišta kod Donjeg Vidovca te okrupnjavanju poljoprivrednog zemljišta.

Ministar je razgovarao i s petnaestak okupljenih predstavnika Udruga poljoprivrednih proizvođača. Saslušao je njihove konkretne probleme i dvojbe, posebice oko najavljenih promjena u sustavu poticanja poljoprivredne proizvodnje. Rekao je da je dosadašnji model poticanja poljoprivrede neodrživ te da se mora mijenjati. Dugoročne koristi od uvođenja reda trebali bi imati svi koji rade prema propisima.

Jakovina se sastao i s načelnicima nekoliko međimurskih općina na čijem se području gradi ili bi se trebala graditi kanalizacijska mreža. Istaknuo je da će svi doći na red no treba poštivati prioritete koji se dogovore na terenu, vodeći računa o realnim potrebama i zaštiti okoliša.

Ministar je posjetio i tvrtku Vajda d.d. iz Čakovca, gdje su ga informirali o poziciji ove prehrambene tvrtke na hrvatskom tržištu.

{gallery}2012galerije/Travan_2012/Jakovina{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content