1.7 °C
1031.0 hPa
70 %

Izađimo na referendum o ulasku u EU!

Datum objave: 5. siječnja 2012.

focus-articles-focus-articles-vrijedi_razmilsiti-1323688798-1325183201 Započela je kampanja za referendum koji je Hrvatski sabor raspisao za 22. siječnja 2012. Na njemu će birači zaokruživanjem odgovora "za" ili "protiv" odgovoriti na pitanje "Jeste li za članstvo Republike Hrvatske u Europskoj uniji?".


Referendum će se održati nakon što je Republika Hrvatska zaključila u lipnju 2011. pretpristupne pregovore i potpisala ugovor o pristupanju 9. Prosinca. Pozitivan ishod na referendumu i ratifikacija od strane svih država članica EU rezultirat će službenim ulaskom Hrvatske u EU 1. srpnja 2013. godine i tako postati 28 članica u šestom valu proširenja.


U predreferendumskom razdoblju želimo informirati sve zainteresirane građane o procesu pristupanja Hrvatske u EU, o samoj Europskoj uniji te o tome što nas čeka nakon pristupanja, a sve s ciljem poticanja građana da 22. siječnja izađu na birališta i izjasne se za jednu od ponuđenih opcija. Sa svrhom upoznavanja građana s glavnim promjenama koje za Hrvatsku donosi usklađivanje i prilagodba našeg zakonodavstva pravnoj stečevini EU institucijama diljem Međimurja distribuirana je publikacija „Što donosi članstvo u Europskoj uniji“, a ista se može posuditi u knjižnicama ili skinuti u elektronskom formatu s internetskih stranica Ministarstva vanjskih i europskih poslova. Građanima će biti dostupne i publikacije Delegacije Europske komisije u RH „101 pitanje o utjecaju EU na živote građana“ te „Abeceda prava Europske unije“.


Kako bi informacije građanima bile što dostupnije, na Trgu Republike u Čakovcu 11. i 18. siječnja dijeliti će se informativne i promotivne materijale, a svi materijali konstantno su dostupni i na adresi Međimurske županije na EU-info točci koja se nalazi u prizemlju zgrade. Ujedno, svi zainteresirani građani za dodatne informacije mogu se uvijek obratiti Odsjeku za europske integracije Međimurske županije na e-mail eu.info@medjimurska-zupanija.hr .


Uvid u popis birača može se obaviti u Uredu državne uprave u Međimurskoj županiji, Čakovec, Ruđera Boškovića 2, soba br. 14, u vremenu od 8.00 do 16.00 sati, osobno ili na broj telefona 374-172, te na web stranicama Ministarstva uprave (www.uprava.hr). Rok do kojeg se može podnijeti usmeni ili pismeni zahtjev za upis, dopunu ili ispravak upisa u popisu birača istječe s danom 07. siječnja 2011. godine do 16,00 sati. Ured državne uprave u Međimurskoj županiji raditi će 6. i 7. siječnja 2012. godine u vremenu od 8.00 do 16.00 sati.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content