5.4 °C
1027.0 hPa
30 %

62 tisuće eura za projekt predškole za Rome

Datum objave: 5. siječnja 2012.
Ref_nas
Roma educational fund (REF) iz Budimpešte na svojoj posljednjoj sjednici odobrio je 62.097,99 eura za nastavak projekta "Predškolskim odgojem do potpune integracije". Riječ je o predškolama za pripadnike romske nacionalne manjine koji se provodi od prošle godine, a čiji je cilj pripremiti romsku djecu za normalno praćenje nastave na hrvatskom jeziku.

Projekt se  provodi od prošle školske godine u sedam naselja (Pribislavec, Orehovica, Mala Subotica, Macinec, Kotoriba, Kuršanec i prijevoz Mursko Središće). Ukupna vrijednost projekta je 353.78,00 eura, od čega Međimurska županija daje 64.798,00, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta 233.800,00, a REF ostatak.

Projektom je obuhvaćeno 200 djece, ona koja koja su ove godine krenula u prvi razred pokazala su vrlo dobre rezultate u izražavanju, komunikaciji, poznavanju hrvatskog jezika i savladavanju gradiva.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content