-1.2 °C
1031.0 hPa
73 %

Prošlo je godinu dana od smrti Anđelka Horvata

Datum objave: 29. prosinca 2011.

Andjelko_nas
Prvog siječnja navršava se godinu dana od prerane smrti zamjenika župana Međimurske županije Anđelka Horvata. Tim povodom izaslanstvo Međimurske županije u kojem su bili župan Ivan Perhoč, predsjednik Skupštine Petar Novački i zamjenik župana Matija Posavec.

Tom prilikom posjetili su i obitelj pokojnog zamjenika te se s njima zadržali u kraćem razgovoru. Župan Perhoč je naglasio da je njegova smrt ostavila prazninu, kako u poslovnom tako i u privatnom pogledu. Anđelko je bio dobar suradnik, ali i veliki prijatelj, a njegovim odlaskom izgubio je i politički život u Međimurskoj županiji.

Anđelko Horvat izabran je na posljednjim lokalnim izborima kao jedan od dvojice zamjenika župana. Kao istaknuti član Hrvatske seljačke stranke, posljednjih 15 godina pisao je njenu povijest. Svi oni koji su s njim imali prilike raditi ističu da je s njim je bilo izuzetno ugodno surađivati, jer ako zanemarimo stranačke razlike, svatko je s njim mogao pronaći zajednički jezik. Razlog njegovog bavljenja politikom bio je napredak Međimurja, posebice poljoprivrede. Slobodno mogu reći da je u posljednjih petnaestak godina bio jedan od temelja njenog razvoja, jer je zahvaljujući svom životnom pozivu, znao gdje su problemi u međimurskoj poljoprivredi i kako ih ispraviti.

Bio je jedan od osnivača i dugogodišnji predsjednik Udruge za integralnu proizvodnju voća, šest godina bio je predsjednik Udruge rasadničara Hrvatske, te strastveni lovac.


{gallery}2011galerije/Prosinac_2011/Andjelko{/gallery}

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content