6.0 °C
1026.0 hPa
20 %

Otvoren spojni hodnik u Tehničkoj školi Čakovec

Datum objave: 25. studenoga 2011.

hodnik_nas
Prigodnom svečanošću u petak je otvoren spojni hodnik koji povezuje glavnu zgradu Tehničke škole s radionicom. Investicija je bila "teška" gotovo 900.000,00 kuna a u cijelosti je financirana iz decentraliziranih sredstava.

Novi objekt osim što osigurava jednostavniju i neposredniju komunikaciju između dva dijela škole, omogućava i lakšu kontrolu učenika, jer više ne moraju svako malo izlaziti iz školske zgrade. Kako je na otvaranju naglasio ravnatelj Tehničke škole Dražen Blažeka, izgradnja spojnog hodnika druga je faza projekta adaptacije i dogradnje škole. U prvoj fazi prije četiri godine izgrađena je nadstrešnica kod ulaza, a treća završna predviđa gradnju manje školske sportske dvorane.

Župan Međimurske županije Ivan Perhoč istaknuo je da je razvoj obrazovne infrastrukture jedan od prioriteta Županije, a Tehnička škola Čakovec zasigurno je već sad jedna od predvodnica našeg budućeg razvoja. Ulaganje u obrazovanje i obrazovnu infrastrukturu direktno je ulaganje u budućnost i razvoj.

Ravnatelj Blažeka predstavio je i netom završen EU projekt "Izrada novog kurikuluma tehničara za računarstvo prilagođenog promjenama na tržištu rada". On će u konačnici rezultirati uvođenjem novog nastavnog programa u sljedećoj školskoj godini. Na projektu vrijednom 135 tisuća eura pored čakovečke Tehničke škole koja je odradila najveći dio posla sudjelovala je i Tehnička škola "Ban Josip Jelačič" iz Zaprešića te "Elektro in računalniška šola"iz Ptuja.

{gallery}2011galerije/Studeni_2011/Hodnik{/gallery}

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content