drzavno_nas
U četvrtak su u Velikoj vijećnici podijeljena priznanja učenicima međimurskih osnovnih i srednjih škola, koji su na međunarodnim i državnim natjecanjima osvojili prva mjesta. Njih čak dvadeset petero zajedno sa svojim mentorima bili su najbolji na natjecanjima iz raznih predmeta, a dodjela priznanja samo je način da im se oda priznanje i da podstrek za daljnji rad i učenje.

Kako je u čestitajući prvacima istaknuo župan Međimurske županije Ivan Perhoč, oni su dokaz da su međimurske škole kvalitetne te da je znanje koje učenici u njima dobijaju isto ako ne i bolje od učenika škola u velikim gradovima. Zaželjevši svima uspjeh u daljem školovanju, župan je posebno istaknuo primjer završenog osmaša, učenika Osnovne škole” Ivan Goran Kovačić” iz Sv. Jurja na Bregu, koji je državni prvak iz matematike i fizike, Tonka Sabolčeca.

Također treba istaknuti i uspjeh učenice 3. razreda Gospodarske škole u Čakovcu koja je prvo mjesto osvojila na međunarodnom natjecanju Floraart.

Priznanja su dobili sljedeći učenici i mentori:

1. Ivana Horvat, učenica 3. razreda Gospodarske škole, mentorica Ljiljana Škrobar, međunarodno natjecanje Floraart
2. Tonko Sabolčec, učenik 8. razreda OŠ “Ivan Goran Kovačić” Sv. Juraj na Bregu, Fizika, mentor Mario Pinc
3. Tonko Sabolčec, učenik 8. razreda OŠ “Ivan Goran Kovačić” Sv. Juraj na Bregu, Matematika, mentor Željko Kraljić
4. Lea Bister, učenica 3. razreda Gimnazije Čakovec, kemija, mentorica Mirjana Jakopčević
5. Dora Tot, učenica 3. razreda Gimnazije Čakovec, povijest, mentorica Ivanka Virgej
6. Tomislav Belić, učenik 4. razreda Srednje škole Prelog, povijest, mentorica Tatjana Štefok
7. Lucija Hoblaj i Lovro Kadi, učenici 8. razreda OŠ IGK Sv. Juraj na Bregu, biologija, mentorice Dunja Turk i Jelena Pavlic
8. Luka Mesarić, učenik 1. razreda, Srednja Škola Prelog, biologija, mentor Mišo Radan
9. Lukas Novak, učenik 6. razreda 1. OŠ Čakovec, matematika, menorica Tanja Debelec
10. Barbara Bogdan, učenica 3. razreda SŠ Prelog, mentorica Anica Naranđa
11. Mihael Zelić, učenik 3. razreda TŠ Čakovec, tehnička mehanika, mentor Hasib Topčagić
12. Izabela Čuni, učenica 3. razreda Graditeljske škole Čakovec, 13. državno natjecanje- izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna-LIK 2011., tema “Anatomija grada i čovjeka”, mentor Krešimir Hlebec
13. Leo Dodlek, učenik 3. razreda Graditeljske škole Čakovec, 13. državno natjecanje- izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna-LIK 2011., likovna radionica, mentor Krešimir Hlebec
14. Filip Vajda, učenik 1. razreda Graditeljske škole Čakovec, 13. državno natjecanje- izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna-LIK 2011.-tema “Anatomija grada i čovjeka”, mentor Bojan Miljanić
15. Ruben Petran, Aleksandar Petran, Matija Pekić, učenici 2.-4. razreda Graditeljske škole Čakovec, Domijada – video zapis, mentor Božidar Glavina
16. Ema Toplel, Dina Ratajec, Petra Vugrinec, učenice 5.-8. razreda OŠ Petar Zrinski Šenkovec, stolni tenis (Ž), mentor Dražen Korent
17. Vedrana Bermanec, učenica 3. razreda Srednje škole Prelog, Junior Barmen Cup, mentor Josip Bajsić
18. Tin Novosel, učenik 6. razreda 2. OŠ Čakovec, Državna smotra radova mladih tehničara, mentor Gordan Bartolić
19. Helena Pergar, Nikolina Srša, učenice 7. razreda OŠ Gornji Mihaljevec, XXII. Smotra učeničkih zadruga, mentorica Nada Panić

Nagrade učenicima i menotorima uz župana podijelili su i zamjenik župana Matija Posavec i pročenica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Sonja Tošić Grlač.


{gallery}2011galerije/Srpanj_2011/Drzavno{/gallery}