Menu
8.3 °C
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

UO za poslove Skupštine i opće poslove - Javnost rada

Datum objave: 17. listopada 2018.

Rad Skupštine i njezinih radnih tijela je javan.
Sukladno članku 130. Poslovnika Skupštine Međimurske županije („Službeni glasnik Međimurske županije“ broj 26/10, 4/13, 6/13, 6/14, 2/18 i 10/18 – pročišćeni tekst) građani i najviše po dva predstavnika udruga građana i drugih pravnih osoba imaju pravo prisustvovati sjednicama Skupštine i njezinih radnih tijela.
Zainteresirane osobe dužne su pisanim putem obavijestiti predsjednika Skupštine, odnosno predsjednika radnog tijela, o svojoj nazočnosti odnosno nazočnosti svojih predstavnika na sjednici Skupštine ili njezinih radnih tijela, najkasnije dan prije sjednice i to prema Obrascu koji je dostupan ovdje OBRAZAC WORD FORMAT.
Informacija o pravima ispitanika koji podnose zahtjev za nazočnost na sjednici Skupštine Međimurske županije ili njezinih radnih tijela nalazi se OVDJE.
Zahtjev za nazočnost na sjednici putem Obrasca može se uputiti:

  • elektroničkom poštom na adresu: skupstina@medjimurska-zupanija.hr
  • poštom na adresu: Međimurska županija, Ruđera Boškovića 2, Upravni odjel za poslove Skupštine i opće poslove Međimurske županije

Napomena:
Predsjednik Skupštine odnosno predsjednik radnog tijela, može ograničiti broj građana koji prisustvuju sjednici zbog prostornih uvjeta i održavanja reda na sjednici. U slučaju većeg broja zaprimljenih zahtjeva prisustvovanje sjednici biti će omogućeno temeljem kronološkog reda zaprimljenih prijava zainteresiranih građana.
Bez nazočnosti javnosti održavaju se sjednice Skupštine ili drugih tijela kad se raspravlja o dokumentima koji su, u skladu s posebnim propisima, označeni kao povjerljivi.
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content