Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Preloga

Datum objave: 7. prosinca 2019.

U petak, 6. prosinca, u Domu kulture Grada Preloga, održana je svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Preloga, povodom Dana Grada Preloga. Sjednicu je otvorio predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Đuro Ujlaki, dok je gradonačelnik Ljubomir Kolarek istakao: „Kao i svake godine, teško je pripremiti govor. Jer ćete kroz nekoliko minuta vidjeti sve ono što se događalo u našem gradu u prošlih godinu dana. I tu se moram ispričati onima koji rade taj film. Jer sve ono što Grad Prelog radi u posljednjih godinu dana teško da može stati u trideset minuta filma. Ove godine zaista je bilo puno toga. Odmorište za bicikliste u Prelogu, otvorenje Poduzetničkog centra Prelog, završetak Dječjeg vrtića Fijolica, niz projekata koje provodimo, nebrojene manifestacije na području Preloga. Sjetite se prepunog Trga slobode prilikom koncerta Četiri tenora, prepuna sportska dvorana za nastupe Lada i snimanja Lijepom našom. Ma, mislim da mogu slobodno reći. Zaista sam ponosan što sam gradonačelnik“. Dokumentarni film o Gradu Prelogu u prošloj 2019. godini, pripremio je Studio Vipro, a bio je to treći po redu Priločki dnevnik. Ispred donjomeđimurskih općina govorio je Ljubomir Grgec, a čestitku Gradu Prelogu za rođendan, uputili su međimurski župan Matija Posavec, ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat te ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman. Sjednici su nazočili i varaždinski župani Radimir Čačić, državni tajnik u Ministarstvu zaštite okoliša i energetske učinkovitosti gospodin Mario Šiljeg, zamjenik predsjednika Županijske skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, zamjenica župana Sandra Herman, gradonačelnik Murskog Središća Dražen Srpak, predstavnici međimurskih općina i gradova, Občine Puconci iz Slovenije, prijateljskog Grada Malog Lošinja, Općine Čitluk te predstavnici brojnih gradskih i županijskih institucija i tvrtki. Dobri domaćini bili su gradonačelnik Kolarek, predsjednik Gradskog vijeća Ujlaki, zamjenik gradonačelnika Zdravko Kvakan te članovi Gradskog vijeća Grada Preloga.
Glazbom i pjesmom, sjednicu su uljepšali članovi Pjevačkog zbora Grada Preloga te Pjevačkog zbora Udruge umirovljenika Prelog, praćeni tamburašima Udruge umirovljenika te glazbenici Antun Stašić na violini i Marjan Krajna na harmonici, a kroz program svečane sjednice je vodio Željko Sokač. Čestitku Gradu Prelogu uputio je Matija Švenda, učenik trećeg razreda Osnovne škole Prelog, kao predstavnik Društva Naša djeca i Dječjeg foruma Grada Preloga. Dodjeljena su i javna priznanja Grada Preloga za 2019. godinu. Tako su Grb Grada Preloga primili Terezija Božek iz Preloga, Dejan Novak iz Preloga te Stjepan Naranđa iz Preloga. Plaketu Grada Preloga primili su Ivan Kovačić (posthumno) iz Preloga, Darko Kolarek iz Preloga, tvrtka Varga Elektronik d.o.o. iz Draškovca, Velimir Švenda iz Čehovca te Nada Patafta iz Cirkovljana. Ispred svih nagrađenih zahvalila je Terezija Božek.
Izvor: Grad Prelog