Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 01. lipnja 2021.

Datum objave: 1. lipnja 2021.

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u protekla 24 sata obrađeno je 134 uzoraka, od čega je evidentirano 8 pozitivnih nalaza na SARS-CoV-2 virus u Međimurskoj županiji, što je 5,97 % pozitivnih od broja testiranih.
Iz drugih županija javljeno je o 2 pozitivna slučaja na SARS-CoV-2 virus.
U protekla 24 sata oporavilo se 15 osoba. Broj pozitivnih osoba u Međimurskoj županiji na današnji dan je 147. Do danas je u mikrobiološkom laboratoriju Zavoda za javno zdravstvo uzeto 59 414 uzoraka, ne računajući testiranja naših građana u drugim ustanovama unutar i izvan Međimurske županije.
U Županijskoj bolnici Čakovec hospitalizirana su 42 pacijenta pozitivna na SARS-CoV-2 virus. U protekla 24 sata hospitaliziran je 1 pacijent, otpušteno je 10 pacijenata, a na invazivnoj respiraciji nema pacijenata. U protekla 24 sata nema preminulih osoba.
Prema mjestu prebivališta u periodu od 24.05.2021. do 30.05.2021. godine, 66 je ukupno oboljelih na području grada Čakovca, 8 na području grada Mursko Središća, 6 na području grada Preloga, 4 na području općine Belica, 1 općine Domašinec, 3 općine Donji Kraljevec, 6 općine Goričan, 1 općine Kotoriba, 6 općine Mala Subotica, 8 općine Nedelišće, 2 općine Orehovica, 3 općine Podturen, 9 općine Pribislavec, 5 općine Strahoninec, 1 općine  Sveta Marija, 11 općine Sveti Juraj na Bregu, 2 općine Sveti Martin na Muri, 3 općine Vratišinec, 8 općine Šenkovec i 3 općine Štrigova, ovaj tjedan nema pozitivnih slučajeva u općini Dekanovec, Donja Dubrava, Donji Vidovec, Gornji Mihaljevec i Selnica.