Izvješće Stožera Civilne zaštite Međimurske županije 30. rujna 2020. - situacija se stabilizira - 14 novo oporavljenih od COVID 19 virusa i 12 osoba manje s mjerom samoizolacije

Datum objave: 30. rujna 2020.

Od jučer uzeta , neobrađena 203 uzorka testiranih u ZZJZ Međimurske županije 8 nalaza je pozitivno, a ostalih 195 je negativno.
Danas do 11 sati, uzeto je  94 uzorka, od čega je 8 nalaza negativno, a 86 nalaza je u obradi.
Trenutno 50 aktivnih slučajeva bolesti (6 osoba nepoznate epidemiološke anamneze, 6 osoba sa svadbene svečanosti, 8 osoba kontakt sa oboljelim koji su prisustvovali svadbi, 27 osoba koje su kontakti sa ranije potvrđenim, 1 osoba strani državljanin koji radi na području MŽ, 2 osobe se samo administrativno vode, ali su se zarazile i borave izvan Međimurske županije).
U samoizolaciji se nalazi 658 osoba (oboljeli i njihovi kontakti).
Stožer civilne zaštite Međimurske županije poziva na dosljedno poštivanje svih propisanih mjera, budući da s dolaskom hladnijeg vremena sve više boravimo u zatvorenim prostorima.