Međimurje i dalje bez novooboljelih - obavijest Stožera civilne zaštite Međimurske županije

Datum objave: 21. srpnja 2020.

U utorak, 21. srpnja 2020 godine do 11:00 sati uzeto je 36 uzorka i svi su obrađeni nalazi negativni.
 Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije od izbijanja epidemije COVID 19 virusa, kontinuirano svakodnevno vrši preventivna i testiranja osoba sa sumnjom na zarazu. Tako je i protekla 24 sata testirano 38 osoba, a od 25.veljače 2020. ukupno 1854 uzorka.
Osobe pod mjerom samoizolacije kontroliraju službenici Policijske uprave međimurske, a timovi s inspektorima civilne zaštite kontroliraju  i mjesta na kojima se okuplja veći broj ljudi.
Stožer civilne zaštite Međimurske županije ovim putem izražava zahvalnost svima koji poštuju preporuke HZJZ-a i na taj način pridonose iznimno povoljnoj epidemiološkoj situaciji u Međimurskoj županiji.

Stožer CZ Međimurske županije i dalje poziva na dosljedno pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera s naglaskom na održavanje fizičke distance te izbjegavanje dodirivanja očiju, nosa i usta.