Povodom 8. ožujka, Međunarodnog Dana žena, župan Međimurske županije Matija Posavec uputio je prigodnu čestitku u kojoj stoji:

Drage žene, drage Međimurke,

od srca Vam čestitam Međunarodni dan žena!

Obilježavajući ga, prisjećamo se teškog i trnovitog puta koji su žene prošle kroz povijest, no danas, kada smo više nego ikada svjesni važnosti uloge žena u društvu, izražavamo im zahvalnost i veliko poštovanje. Bez vaših vrijednosti i snage, koje unosite u svaki segment naših života, svijet bi bio siromašnije mjesto.

Itekako sam svjestan da je današnjicu teško zamisliti bez postignuća kojeg su kreirale upravo žene te se i kroz svoj rad, svojim ponašanjem i odlukama, zalažem za poštivanje prava i istinsku ravnopravnost žena.

Zato svim ženama, a osobito sugrađankama Međimurske županije upućujem najiskrenije čestitke u ime svih mojih suradnika, kao i u svoje osobno ime.

 

                                                                                                                                                   ŽUPAN

                                                                                                                                        Matija Posavec,  mag. ing.