Hrvatska samouprava grada Kaniže u subotu, 20. listopada 2018. obilježila je dvadeset godina postojanja. Središnja svečanost započela je svetom misom na hrvatskom jeziku koju je predvodio dekan Donjomeđimurskog dekanata vlč. Antun Hoblaj iz Preloga.

U bogatom kulturno-umjetničkom programu na ulicama Kaniže te samoj svečanosti u Kampusu Sveučilišta u Kaniži nastupili su Zrinska garda Čakovec, Puhački orkestar Letenye, Kaniški hrvatski zbor, Tamburaški sastav Stoboš i Tamburaški sastav mladih iz Kaniže.

Ispred Međimurske županije nazočio je zamjenik župana i predsjednik Mješovitog odbora za suradnju Međimurske županije s pomurskim Hrvatima Josip Grivec. Nazočne je pozdravila predsjednica HS Kaniža Marija Vargović, a prigodnim govorima obratili su se i veleposlanik Republike Hrvatske u Budimpešti dr.sc. Mladen Andrlić, državni tajnik Peter Cseresnyés te predsjednik HDS-a Ivan Gugan