Čelni ljudi korporacije Leggett & Platt u posjetu Hrvatskoj

Datum objave: 18. rujna 2018.

Svoj razvoj i sliku uspješnog malog grada, Prelog temelji na uspjesima svojih gospodarstvenika. Perjanica gospodarstva Preloga, ali i Međimurske županije jest tvrtka LPT, osnovana 2000. godine kao tvrtka kćer multinacionalne američke korporacije Leggett & Platt, sa sjedištem u SAD-u. Leggett & Platt posluje od davne 1883. godine te danas ukupno u svijetu ima preko dvadeset tisuća zaposlenih. Tvrtka LPT dio je europske divizije Leggett & Platt Components Europe te posluje u Prelogu, gdje je proizvodnja preseljena 2008. godine. Ukupni proizvodno-skladišno-upravni prostori nakon zadnje dogradnje 2018. godine veličine su 39.000 m². Tvrtka je podijeljena u dva osnovna segmenta poslovanja: proizvodnju žice i žičanih jezgri za madrace te proizvodnju strojeva, opreme i dijelova. U programu proizvodnje žičanih jezgri LPT danas ima status najvećeg hrvatskog, ali i regionalnog proizvođača različitih tipova žičanih jezgri za madrace. Društvo danas zapošljava približno 520 djelatnika.
Proteklog je tjedna, u posjetu tvrtki u Prelogu, boravio kompletni Upravni odbor tvrtke Leggett & Platt. Njihovi domaćini u Hrvatskoj bili su čelni ljudi tvrtke u Hrvatskoj Davor Gečić i Kristijan Babić. U sklopu posjeta, u četvrtak 13. rujna, organiziran je prijem u rezidenciji veleposlanika SAD–a u Republici Hrvatskoj Njegove ekselencije W. Roberta Kohorsta. Uz čelne ljude kompanije Leggett & Platt, prijemu su nazočili i brojni ugledni ljudi iz političkog i gospodarskog života Republike Hrvatske, a među njima i međimurski župan Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek te predsjednik Uprave agencije HAMAG BICRO Vjeran Vrbanec. Veleposlanik Kohorst izrazio je veliko zadovoljstvo što ovako ugledna tvrtka posluje uspješno u Hrvatskoj, istaknuvši da temelj hrvatskog gospodarstva mora biti proizvodnja, odnosno realni sektor. U ime Upravnog odbora kompanije Leggett & Platt prisutne je pozdravio te se zahvalio na gostoprimstvu CEO kompanije Karl C. Glassman. Pritom je pohvalio uspješnost hrvatskog LPT–a te posebno pohvalio suradnju s lokalnim vlastima u Gradu Prelogu i Međimurskoj županiji, najavivši moguća nova ulaganja u Prelogu i Republici Hrvatskoj.

Izvor: Prelog.hr