Državna završnica „22. Plazma Sportskih igara mladih“ održala se i ove godine u Splitu. Djeca osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta natjecala su se u desetak sportova među kojima su sudjelovali i sportaši iz Međimurja.

Na državnoj završnici odbojke na pijesku u kategoriji 2003. godište i mlađi, Klara Škvorc iz Ferketinca i Iva Hranilović iz Peklenice osvojile su zlatne medalje i titulu državnih prvakinja. Klara i Iva članice su Odbojkaškog kluba „Plavi“ iz Peklenice pod vodstvom trenera Jurice Novaka, a zahvaljujući ostvarenom prvom mjestu plasirale su se na veliko međunarodno finale koje će se održati u Splitu krajem kolovoza. Ondje će se pobjednici državnih završnica iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine natjecat za titulu najboljih.

Čestitke Klari i Ivi na osvojenim medaljama te puno uspjeha u budućim sportskim aktivnostima!