Obilježavanje 7. Spomendana Zrinskih i Frankopana i Dana Međimurske županije, u ponedjeljak 30.travnja, obilježeno je u Zagrebu. Ispred zagrebačke katedrale održano je postrojavanje Zrinske garde te su brojna izaslanstva položila vijence kod grobnice s posmrtnim ostacima hrvatskog bana Nikole Zrinskog i Frana Krste Frankopana koji su prije 99 godina premješteni iz Bečkog Novog mjesta.

U spomen na 30. travnja 1671., taj se dan, odlukom Hrvatskog Sabora, obilježava kao Spomendan te Dan Međimurske županije. Stoga je služena Sveta misa zadušnica koju je predvodio vojni biskup u miru monsinjor Juraj Jezerinac u koncelebraciji brojnih svećenika iz međimurskh i zagrebačkih župa. Polaganju vijenaca i paljenju svijeća odazvala su se izaslanstva Hrvatskog sabora, Međimurske županije, grada Zagreba, Ministarstva obrane, Hrvatskog vojnog učilišta i mnogi drugi.