Dani Međimurske županije još uvijek traju, a današnji dan prošao je u znaku sporta diljem Čakovca.

U jezeru starog grada otvoren je jubilarni 25. Streličarski turnir  „Veliki pehar Nikole Zrinskog“ u  organizaciji streličarskog kluba „Katarina Zrinski“  iz Čakovca, a na kojem su i ove godine bili streličari iz cijele Hrvatske te okolnih država. Streličarski turnir zajedno su otvorili župan Međimurske županije Matija Posavec i predsjednik Streličarskog kluba Katarina Zrinski, Mihael Štebih.  

 

U 10 sati započeo je  2. polumaraton Zrinskih u organizaciji Atletskog kluba Međimurja, a povodom Dana Međimurske županije u kojem je sudjelovalo više od 440 trkača na utrci od 21 kilometra te u utrci građana na 5 kilometara.

Staza od 21 km, prolazila je kroz većinu kvartova u Čakovcu, a novitet u polumaratonu su medalje, koje su posebno napravljene u specijaliziranoj tvornici gdje se rade i medalje za polumaraton u Londonu.

 

Čestitke i bravo za sve sportaše!