Osnovna škola Strahoninec organizirala je Međuopćinsku smotru LiDraNo 2018. Smotra obuhvaća dramsko-scensko, literarno, novinarsko i radijsko stvaralaštvo. Načelo smotre je slobodno stvaralačko izražavanje učenika, a broj prijavljenih radova na međuopćinsku razinu govori da škole diljem naše županije njeguju pisano i govoreno izražavanje na hrvatskom jeziku te da učitelji uistinu potiču i razvijaju stvaralaštvo učenika. Smotri su prisustvovali zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, načelnik Općine Strahoninec Franjo Lehkec, član prosudbene komisije Dejan Buvač s još dva člana, te učitelji, mentori i ravnatelji. „Zahvaljujem Osnovnoj školi Strahoninec na predivnom domaćinstvu. Sutra se nalazimo u donjem Međimurju, te se nadam da ćemo se u što većem broju vidjeti na županijskoj smotri Lidrano u Centru za kulturu Čakovec“, rekla je zamjenica Herman. Međuopćinska smotra Lidrano ugostila je 105 učenika i 32 mentora. U dramsko-scenskome dijelu škole su se predstavile u 17 pojedinačnih i skupnih nastupa. Povjerenstvo je za međuopćinsku razinu odabralo 20 literarnih i 14 novinarskih radova.

Međuopćinsko natjecanje za donje Međimurje u Donjoj Dubravi

Osnovna škola Donja Dubrava ove je godine domaćin Međuopćinske smotre LiDraNo 2018. za donje Međimurje. Smotra je održana u holu Osnovne škole Donja Dubrava. „Natjecatelji, mentori i svi koji sudjelujete u ovome, tremu ostavite iza onih vrata ili ovdje na stolciama, pokažite svoju kreativnost jer znam da svi vi to možete te da nas u budućnosti predstavljate u najboljem svijetlu“, rekla je zamjenica župana. U Donjoj Dubravi su uz zamjenicu prisustvovali načelnik Općine Donja Dubrava Marijan Varga uz učitelje, mentore i ravnatelje. Uz samu Smotru mogla se razgledati izložba literarnih i novinarskih radova u učionici informatike. Nakon Smotre održani su okrugli stolovi za dramsko-scensko, literarno i novinarsko stvaralaštvo. Radovi pozvani na Međuopćinsku smotru, bez obzira iz kojeg su centra pristigli, bili su izloženi pod zaporkama u centrima Strahoninec i Donja Dubrava, a autori i mentori su prisustvovali okruglim stolovima u centrima kojima pripadaju prema tablici raspodjele škola Međimurske županije. Na okruglom stolu za dramsko-scenski izraz podjeljene su bile podijeljene zahvalnice i pohvalnice, a ostali sudionici Smotre dobit će ih naknadno jer se na Međuopćinskoj smotri literarni i novinarski radovi vrednuju pod zaporkama te će se mentori i škole znati tek na Županijskoj smotri u CZK Čakovec.