I u Međimurskoj županiji obilježen je 20. siječnja – hrvatski Dan mimoza, kojeg je Hrvatski Sabor proglasio i Nacionalnim danom borbe protiv raka vrata maternice.

Klub žena oboljelih od ginekoloških zloćudnih tumora „Vita“ zajedno sa Županijskom ligom protiv raka Čakovec, Županijskom bolnicom Čakovec, Domom zdravlja Čakovec, Zavodom za javno zdravstvo Međimurske županije i primarnim ginekološkim ordinacijama te ordinacijama obiteljske medicine u Čakovcu i Srednjom školom Čakovec na čakovečkom su Trgu Republike prodavali mimoze te ujedno dijelili promotivne materijale u svrhu prevencije. Novac prikupljen prodajom u iznosu od 12.960 kuna namijenjen je rehabilitaciji članica Kluba „Vita“ i edukaciji članova Županijske lige protiv raka Čakovec.

Simbolom cvjeta mimoze važno je senzibilizirali javnost o važnosti edukacije, cijepljenja i ranog otkrivanja raka maternice.