Upravni odjel za gospodarske djelatnosti Međimurske županije  temeljem Programa Potpora poljoprivredi Međimurske županije za razdoblje 2017. – 2020. godine, proveo je dva Javna poziva za dodjelu potpora male vrijednosti u poljoprivredi. Javni pozivi objavljeni su na službenim stranicama Međimurske županije i to za:

Mjera 1: Edukacija i stručno osposobljavanje poljoprivrednika

Mjera 2: Ekološka poljoprivreda

Mjera 4: Organizacija i sudjelovanje na sajmovima i izložbama

Mjera 5: Sudjelovanje u programima kvalitete, stvaranje robne marke i zaštite

               međimurskih polj. proizvoda

Mjera 7: Podizanje i obnova trajnih nasada

Mjera 8: Nabava i postavljanje sustava za zaštitu višegodišnjih nasada od tuče

Mjera 9: Iskorjenjivanje artritisa encefalitisa koza           

 

            Nakon provedenog Javnog poziva i kontrole pristiglih zahtjeva, župan Međimurske županije donio je Odluke o dodjeli potpore male vrijednosti.  Odluke župana su konačne i podnositelji zahtjeva nemaju pravo prigovora.

Popis korisnika i dodijeljena sredstva su:

 

  1. Edukacija i stručno osposobljavanje poljoprivrednika
Rbr Prezime i ime Adresa Pošta Iznos
1 Benko Natalija Kalnička 8 40324 Goričan 380,00
2 Hunjadi Dean Glavna 36 40326 Sveta Marija 1.000,00
5 Horvat Sandra Pribislavec Kaštelska  17 40000 Čakovec 625,00
6 Janušić Danijel  Prvomajska 36 40319 Belica 625,00
7 Kosi Nenad Totovec Čakovečka  22 40000 Čakovec 625,00
8 Krnjak Anđelko  Kralja Tomislava 68 40319 Belica 625,00
9 Mavrin Danijel  V. Nazora 8 40319 Belica 625,00
10 Mesarić Damir  Kralja Tomisla  1a 40319 Belica 625,00
11 Mesarić Jurica  Čakovečka  3 40319 Belica 625,00
12 Puklek Božidar Sveti Križ N. Tesle  1 40321 M.Subotica 625,00
13 Radović Darko Podbrest B. Malek  18 40322 Orehovica 625,00
14 Škvorc Krunoslav Ivanovec M. Gupca  37 40319 Belica 625,00
15 Švenda Ivan  J. Broza  9a 40000 Čakovec 625,00
16 Švenda Rozalija Ivanovec J. Broza  9a 40000 Čakovec 625,00
17 Taradi Mario  Zavrtna  11 40319 Belica 625,00
18 Topličanec Filip  A. Schulteissa  21 40000 Čakovec 625,00
19 Varga Ivica Sivica Čakovečka  26 40317 Podturen 625,00
20 Vinković Zlatko  N.Š. Zrinskog  bb 40319 Belica 625,00
21 Žnidarić Marinko Puščine Čakovečka 18 40000 Čakovec 625,00

 

 

  1. Ekološka poljoprivreda
Rbr. Prezime i ime Adresa Pošta Iznos
1. Miser Franjo Vinogradska  22 40328 Donja Dubrava 4.722,40
2. Lisjak Leo Šenkovec, M. Tita 47 40000 Čakovec 1.416,20
3. Agrotar d.o.o. M. Magdalenić 1a 40000 Čakovec 1.329,00
4. Bahun  Zlatko Poljska  19 40315 M. Središće 5.000,00
5. Pokrivač Marko Badličan 8 40306 Macinec 1.413,40
6. Negovec Miroslav Cirkovljan, Zdenci  19 40323 Prelog 3.411,88
7. Mesarić Florijan Trnavska 75 40324 Goričan 2.496,75
8. Hlapčić  Filip Novo Selo na Dravi, Prvomajska 42 40000 Čakovec 1.767,00
9. Šegović Zdravko Ivanovec, Braće Radića  7 40000 Čakovec 3.768,54
10. Hrustek Igor I.G. Kovačića 19 40321 Mala Subotica 1.871,25
11. Malek Križanec Jasminka V. Nazora 52 40323 Prelog 803,13
12. Senčar  Dragutin I.G. Kovačića 61 40311 Lopatinec 1.568,37
13. Šarić Dragica B. Radića  51 40319 Belica 1.687,50
14. Novak Branka Donji Hrašćan 127/1 40320 D. Kraljevec 3.279,23
15. Meandžija Rade Pušćine, Školska 1 40305 Nedelišće 591,72
16. Adrašec Dragutin V. Nazora 1a 40317 Podturen 1.753,13
17. Perko Ivan Kralja Zvonimira 25 40325 Prelog 1.720,50
18. Hunjadi  Dean Glavna  93 40326 Sveta Marija 1.980,00
19. Vidović Vladimir Murska 34 40320 D. Kraljevec 1.580,75
20. Bohanec Anica Prhovec 29 40306 Macinec 1.816,88
21. Spahija Slavko Prvomajska 14 40329 Kotoriba 576,71
22. Mesarić Leonard Zlatnić 15 40324 Goričan 2.009,31
23. Zobić Slavko Zaloka 5 40317 Podturen 1.830,00
24. Sabol Josip Međimurske čete 13 40328 D. Dubrava 1.999,10
25. Kos Emilija Vučetinec 157 40311 Lopatinec 556,25
26. Lisjak Slavica Strahoninec, Kalnička 16 40000 Čakovec 1.893,75
27. Bajan Marjan Donji Pustakovec 53 40320 D. Kraljevec 2.083,90
28. Grkavac Borna dr. Ivana Novaka 28b 40000 Čakovec 1.691,00
29. Lovrec Violeta Badličan 10 40306 Macinec 3.981,54
30. Turk Jagoda Brezje 9 40311 Lopatinec 773,75
31. Igrec Franjo Čukovec 108 40323 Prelog 1.848,75
32. Borović Dragutin D. Pustakovec 74 40323 Prelog 1.057,96
33. Naranđa Dragutin Ivana Meštrovića 3 40323 Prelog 1.785,00
34. Hranjec Magdalena Radnička 4 40324 Goričan 1.305,60
35. Bašnec Mato Mije Smoleka 11 40324 Goričan 1.136,71
36. Bratko Gordana Brezje 45 40311 Lopatinec 565,00
37. Rajher Senka Mihovljan, V. Nazora 9 40000 Čakovec 2.784,75
38. Lesjak Dario I.G. Kovačića 50 40000 Čakovec 576,71
39. Marciuš Dario Strahoninec, Žrtava fašizma 77 40000 Čakovec 576,71
40. Matotek Dušan A. Hebranga 5 40329 Kotoriba 946,71
41. Kenjereš  Dino Palinovec 234 40320 D. Kraljevec 2.416,88
42. Ščavnićar Izidor Jelačićev trg 5 40314 Selnica 1.839,39
43. Pongrac Nina Domašinec, Glavna  142 40318 Dekanovec 1.850,63
44. Sabol Ivan Palinovec 49 40320 D. Kraljevec 2.055,00
45. Gorupić  Nada Otok  32 40323 Prelog 576,71
46. Kovačić Dario Zasadbreg 29 40311 Lopatinec 1.729,33
47. Fuš Mirko S. Radića  66 40329 Kotoriba 956,71
48. Blažinčić Čonkaš Mirna A. Mihanovića 14 40323 Prelog 1.743,38
49. Panić  Nada Brezje 87 40311 Lopatinec 1.596,30
50. Magić Ljiljana Zlatarski strmec 23 40328 D. Dubrava 2.847,78
51. Mikulan Anita Murska 19 40328 D. Dubrava 2.167,50
52. Šestan Melita Ivanovec, J. Broza 85 40000 Čakovec 1.309,50
53. Pleh Mario Strahoninec, Poljska 9 40000 Čakovec 2.149,37
54. Bobičanec Ana Sivica Vrtna 11 40317 Podturen 1.793,25
55. Hren Marijan Brezje 62d 40311 Lopatinec 1.326,00
         
  1. Organizacija i sudjelovanje na sajmovima i izložbama
  2. Sudjelovanje u programima kvalitete, stvaranje robne marke i zaštite međimurskih polj. proizvoda
Br Prezime i ime Adresa Pošta   Iznos
1 Bister d.o.o. Domašinec, V. Nazora 25 40318 Dekanovec 5.000,00
2 OPG Kovačić Ivan Kralja Tomislava 121 40319 Belica 4.620,00

 

  1. Podizanje i obnova trajnih nasada – proljetna sadnja

           

            Podizanje i obnova trajnih nasada – jesenjska sadnja

  1. Nabava i postavljanje sustava za zaštitu višegodišnjih nasada od tuče
  2. Iskorjenjivanje artritisa encefalitisa koza

 

  1. Kontrola plodnosti tla

U suradnji s gradovima i općinama Međimurske županije (Čakovec, Mursko Središće, Belica, Donji Vidovec, Orehovica, Domašinec, Sveta Marija, Strahoninec i Štrigova) već četvrtu godinu provodimo projekt „Kontrola plodnosti tla na području Međimurske županije. U nastavku dajemo popis poljoprivrednih gospodarstava kojima je odobrena potpora za analizu tla:

Br. Prezime i ime, Adresa Iznos
1. Agromeđimurje d.o.o. Ruđera Boškovića 2  40000 Čakovec 1.425,00
2. Braniša Josip V. Nazora 4,  Belica 1.425,00
3. Branović Ranko A. Cesarca  15  40322 Orehovica 570,00
4. Bratuša Danijel A. Cesarca  3  40322 Orehovica 570,00
5. Bujan  Gordana Dravska 18 Strahoninec, Čakovec 427,50
6. Cirkvenčić Vesna J. Slavenskog 3  40322 Orehovica 570,00
7. Čeh Mladen Kralja Tomislava 153  40319 Belica 712,50
8. Drk Marija M. Gupca 38,  Belica 855,00
9. Držanić Franjo Čakovečka 4a  40322 Orehovica 570,00
10. Furdi Ivan Vrtna 7, Domašinec 40318 Dekanovec 712,50
11. Gal Marija Dovrčice  Vularija 40322 Orehovica 570,00
12. Hajdinjak Zvonko S. Vojvode 37, Podbrest 40322 Orehovica 570,00
13. Herman Andrej K. Tomislava 98,  Belica 1.425,00
14. Hlapčić Filip Prvomajska 42, Novo Selo na Dravi 40000 Čakovec 712,50
15. Horvat Ratko Braće Radić 8  40322 Orehovica 570,00
16. Jagec Franjo Dravska 43 Strahoninec, Čakovec 427,50
17. Jagec Stjepan Dravska 11 Strahoninec,  Čakovec 427,50
18. Janušić Danijel B. Radić 55,  Belica 1.140,00
19. Katanović Josip M. Kovača 5, Podbrest 40322 Orehovica 570,00
20. Kocijan  Zoran Braće Radića 29b, Štefanec 40000 Čakovec 712,50
21. Kocijan Petar Štrigova 131  40312 Štrigova 142,50
22. Kolar Vlado Zrinskih  77  40322 Orehovica 570,00
23. Kolarić Bojan Turčišće 127, Domašinec 40318 Dekanovec 570,00
24. Kolarić Božidara Gardinovec 218, Belica 1.425,00
25. Konzerviranje voća i povrća “Šopar” M. Gupca 98  40315 M. Središće 1.140,00
26. Koroš Stjepan J. Slavenskog 22  40322 Orehovica 570,00
27. Kozar Miljenko Kalnička 15 Strahoninec, Čakovec 427,50
28. Krčmar Mladen Prvomajska 45,Vularija 40322 Orehovica 570,00
29. Lesjak Nikola Žiškovec 67  40000 Čakovec 712,50
30. Lovrenčić Miroslav A. G. Matoša 32  40322 Orehovica 570,00
31. Lovrenčić Mladen K. Tomislava 31,  Belica 570,00
32. Lovrenčić Željko S. Mezge 21, Domašinec 40318 Dekanovec 712,50
33. Maček Ivan M. Kovača 21, Podbrest 40322 Orehovica 570,00
34. Martinec Josip M. Kovača 35, Podbrest 40322 Orehovica 570,00
35. Martinec Zlatko M. Kovača 35, Podbrest 40322 Orehovica 570,00
36. Mesarić Dalibor Nikole Tesle  14,  Belica 1.425,00
37. Mihaljević Stjepan Prvomajska 5 ,Vularija 40322 Orehovica 570,00
38. Novak Stjepan Nikole Tesle  1  40322 Orehovica 570,00
39. Novak Zdravko Matije Gupca 8, Ivanovec 40000 Čakovec 712,50
40. Novak Zlatko Sveti Urban 243  40312 Štrigova 427,50
41. Obadić Branko Lj. Gaja 20  40322 Orehovica 570,00
42. Obadić Mario Lj. Gaja 20  40322 Orehovica 570,00
43. OPG Barlović Zvonimir Glavna 87  40326 Sveta Marija 285,00
44. OPG MBS j.d.o.o. Mije Hunjadi  2b  40326 Sveta Marija 285,00
45. OPG Mustač Luka P. Miškine  1b  40326 Sveta Marija 285,00
46. OPG Novak Siniša Glavna 27, Peklenica 40315 M. Središće 1.140,00
47. OPG Orehovec Antun Kolodvorska  21  40326 Sveta Marija 285,00
48. OPG Peter Demis Glavna 69  40326 Sveta Marija 285,00
49. OPG Poljak Mijo V. Nazora 4  40326 Sveta Marija 285,00
50. OPG Vrtarić Agata Bana Jelačića 10, Peklenica 40315 M. Središće 427,50
51. OPG Zadravec Mladen Čakovečka 46, D. Mihaljevec 40326 Sveta Marija 285,00
52. OPG Zobić Miljenko Frankopanska  72  40315 M. Središće 1.140,00
53. P.O. Drk  M. Gupca 38,  Belica 1.140,00
54. Panić Josip A. G. Matoša 25  40322 Orehovica 570,00
55. Patarčec Danijel Prvomajska 56a ,Vularija 40322 Orehovica 570,00
56. Peršak Slaven Glavna 259, Domašinec 40318 Dekanovec 712,50
57. Pintar Željko Braće Radića 9, Domašinec 40318 Dekanovec 570,00
58. Pintarić Goran Žrtava fašizma 32 Strahoninec,  Čakovec 285,00
59. Pintarić Terezija M. Gupca 1, Mihovljan 40000 Čakovec 712,50
60. Pleh Mario Poljska  9 Strahoninec, Čakovec 427,50
61. Posedi Krešimir Železna gora 59  40312 Štrigova 427,50
62. PP Kopasić Ivan Rade Končara 43  40327 Donji Vidovec 427,50
63. Premuš Zlatko V. Nazora 16,  Belica 1.425,00
64. Radović Antun V. Nazora 47  40322 Orehovica 570,00
65. Radović Darko B. Malek 11, Podbrest 40322 Orehovica 570,00
66. Senčar Željko Žrtava fašizma 14 Strahoninec, Čakovec 427,50
67. Skupnjak Zlatko Zrinskih  9, Vularija 40322 Orehovica 570,00
68. Srša Franjo Sveti Urban 158  40312 Štrigova 427,50
69. Vargek Dragutin Glavna 2c, Domašinec 40318 Dekanovec 285,00
70. Vargek Stjepan S. Mezge 56, Domašinec 40318 Dekanovec 712,50
71. Varšić Branko K. Tomislava ,  Belica 1.425,00
72. Vranović Marija Gardinovec 214,  Belica 1.425,00
73. Železnjak Kristijan Zrinskih  10  40322 Orehovica 570,00

 

Sukladno Programu potpora poljoprivredi Međimurske županije za razdoblje 2017. – 2020. godine Upravni odjel za gospodarske djelatnosti će i sljedeće godine raspisati javne pozive za dodjelu potpora male vrijednosti.