Za sve poginule, preminule i nestale branitelje Domovinskog rata, a u prigodi blagdana Svih svetih i Dušnog dana, služeno je misno slavlje u crkvi sv. Nikole biskupa koje je predvodio gvardijan Franjevačkog samostana u Čakovcu, fra Željko Železnjak. Svetoj misi prisustvovao je i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec. Prilikom misnog slavlja fra Železnjak poslao je snažnu poruku nadanja u ljubav i mir te poručio kako život bez vremenskih okvira i ograničenja duboka težnja svakog bića. Vjera i sjećanje utkani su u molitvu na poginule, preminule i nestale hrvatske branitelje, vojnike i policajce. „Ova skromna misa samo je djelić naše zahvalnosti prema svim našim prijateljima, rodbini, roditeljima i znancima, svima koji nisu više s nama, te čuvanje od zaborava naših najhrabrijih hrvatskih boraca, branitelja koji su svoje živote ugradili u temelje slobodne domovine Hrvatske“ rekao je u propovijedi fra Železnjak. Za hrvatske branitelje rekao je da su ponizni, milosrdni mirotvorci čista srca koji su i u vrijeme rata znali sačuvati vjeru. Njihova ljubav prema domovini bila je golema, a služili su joj vjerno i s ljubavlju. Poručio je i da zbog žrtve branitelja i svega što su učinili za domovinu moramo biti dublje povezani te da poginuli hrvatski branitelji trebaju nastaviti živjeti u svima nama.