Rekreativke Strahoninca u Palovcu osvojile naslov županijskih prvakinja

Datum objave: 20. rujna 2017.

U subotu je na igralištu NK „Dinamo“ Palovec održan  22. Međimurski festival sportske rekreacije žena, na kojemu je sudjelovalo više od 200 žena u 20 ekipa iz cijelog Međimurja.  Pod pokroviteljstvom općine Mala Subotica  i Međimurske županije, festival je podržan u sklopu obilježavanja Europskog tjedna sporta.
Ovo rekreativno natjecanje zajednički su organizirali Udruga žena Palovčanke i Međimurski savez sportske rekreacije „Sport za sve“. Sve nazočne pozdravili su Danica Glad, predsjednica  organizacijskog odbora, Marijan Vugrinčić,  tajnik  MSSR ,,Sport za sve'', Valentino Škvorc, načelnik općine Mala Subotica, te Matija Posavec, župan Međimurske županije, koji je i službeno otvorio festival.
U prigodnom programu nastupile su članice zbora UŽ Palovčanke, te folkloraši i tamburaši KUU „Zvon“ Mala Subotica.
Međimurske rekreativke natjecale su se u  6   disciplina, a postignuti su sljedeći rezultati:  Gađanje kolutima - 1.  Dunjkovec, 2. Mala Subotica I, 3. Mačkovec I;  Pikado - 1. Šenkovec, 2. Mursko Središće III, 3. Strahoninec;  Viseća kuglana - Mačkovec I, 2. Mursko Središće III, 3. Strahoninec;   Bacanje loptice u koš - 1. Šenkovec, 2. Dunjkovec, 3. Mursko Središće III;  Tunel - 1. Strahoninec, 2. Mursko Središće II, 3. Mala Subotica I ; Vođenje lopte nogom Mursko Središće I, 2. Pribislavec, 3. Mačkovec I.
Zbrajanjem bodova po disciplinama dobiven je i poredak najboljih ekipa u ukupnom poretku. Po prvi puta naslov najboljih rekreativki Međimurja zasluženo je pripao ekipi Strahoninca (124 boda). Drugo mjesto osvojila je ekipa Mačkovec I, dok je treći bio Dunjkovec.  Uz uspješnu organizaciju valja spomenuti i suce na čije odluke nije bilo nikakvih primjedbi, a sudili su: Ljubica Dragović, Nikolina Košir, Lidija Hertarić, Ivan Bistrović, Alan Resman, Mirko Špicar i Marijan Vugrinčić, voditelj natjecanja. Prigodni  domjenak i podjela  medalja i pehara održani su u restoranu KTC u Čakovcu.