„Vesela loptica“, privatni dječji vrtić na području grada Preloga svečano je otvoren. To je 3. vrtić po redu u Hrvatskoj poslije Zagreba i Zadra po visokoj razini kvalitete i natprosječnom standardu, ali isto tako i najbolji kada je u pitanju funkcionalnost. Potvrdili su to Leonarda Mikloška Bauer i Mario Bauer koji su vlastitim snagama, uz tek podršku obitelji, krenuli u realizaciju ove inicijative i ostvarili svoj san. Dječji vrtić „Vesela loptica“ investicija je vrijedna 5,5 milijuna kuna te je podržana od strane Grada Preloga. Nakon devet mjeseci izgradnje, investitori su i više nego ganuti činjenicom da su uspjeli u svojoj namjeri, a to je osigurati mjesto u vrtiću za 80 mališana. Vrtić se, osim standardnih sadržaja za djecu, može pohvaliti i multifunkcionalnom dvoranom te bazenom s minimalnim udjelom klora i bez oštrih rubova. Vrtić je otvoren uz prisustvo zamjenice župana Međimurske županije Sandre Herman, gradonačelnika Preloga Ljubomira Kolareka, voditeljice službe za predškolski odgoj i obrazovanje Marije Ivanković te župnog vikara Hrvoja Damiša. Vrpcu je, simbolično, prerezao mali Fran, uz pomoć svoje sestre Franke. Trenutno vrtić pohađa 50 mališana, a za njih će biti organizirane razne radionice i sportske aktivnosti. „Sigurna sam da će ona djeca koja će polaziti vrtić biti sretna i vesela djeca, sretni i veseli ljudi. Na tome Vam iskreno hvala, ovo je jedan jako dobar primjer kako se sinergijom javnog i privatnog sektora u našoj Međimurskoj županiji postižu veliki uspjesi, i oni gospodarski i turistički, ali i ovi na području obrazovanja po kojem smo primjer“, istaknula je zamjenica župana.

Djeca će biti smještena u tri skupine, Paćići kao mlađa jaslička, Ribice kao starija jaslička te Sovice kao srednja skupina. Svoje će dane provoditi sa stručnim i kreativnim odgajateljicama, Anjom Radović, Leom Tomašić, Gordanom Krajner, Jasminom Bajus, Zlatkom Fleten, Kristinom Pintar i Sabinom Lesjak Brezničar, koja je ujedno i ravnateljica vrtića. Znatiželjno, sretno te sigurno dijete koje osvještava i razvija svoje potencijale nit je vodilja vrtića, stoga će se od samog početka vrtić držati tih načela uvažavajući različitosti te poticati djecu da istražuju i otkrivaju vlastite potencijale i sposobnosti.