Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ održala  je  30. ožujka 163., a 9. svibnja 2017. godine 164. sjednicu Upravnog odbora.

Na  163  sjednici dodijeljeno je devet pomoći u iznosu od 16.200,00 kuna.    Podnositeljima  zahtjeva,  djeci iz  Peklenice, Nedelišća,  Pušćina i Belice   za razne  defektološko-rehabilitacijske tretmane dodijeljena je pomoć svakom u iznosu od 1.800,00 kuna. Djeci iz  Nedelišća, Belice i Mala Subotice , te podnositeljicama zahtjeva iz Lopatinca i Pušćina dodijeljeno je svako po 1.800,00 kuna za terapijsko jahanje.

Na  164. sjednici dodijeljeno je  8 pomoći u iznosu od  17.773,00 kuna. Djetetu iz Goričana dodijeljena je pomoć u iznosu od 300,00 kuna, djetetu iz Palinovca 1.800,00 kuna , a podnositelju zahtjeva iz  Pretetinca  6.673,00 kune za kupnju lijekova i pomagala.   Djeci iz  Pribislavca i Čakovca dodijeljeno je svakom po 1.800,00 kuna za  terapijsko jahanje, a dvoje djece iz  Novog Sela Rok i dijete iz  Strahoninca    dobili su po 1.800,00 kuna za  defektološko-rehabilitacijske   tretmane.

U ovoj godini dodijeljeno je ukupno  39 pomoći u iznosu od 75.823,00 kuna

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ u sklopu svojih aktivnosti i ove  godine tradicionalno   organizira  akciju  „Katruže za Katružu“.

U Čakovcu  su se katruže prodavale  13. svibnja 2017. godine  na terasi  Gradske kavane Čakovec.   Uz  aktiviste „Katruže“ akciji  su se tradicionalno  priključili   članovi Kulturno-umjetničkog društva „Mačkovec“ , učenici i djelatnici osnovnih škola u Pribislavcu, Šenkovcu, Strahonincu i  Maloj Subotici te  članice Udruge žena Stanetinec, upravitelj Zaklade župan Matija Posavec, članice i članovi Upravnog odbora te aktivisti.  Prodajom  katruža i zakladnih suvenira prikupljeno je  4.053,10 kuna.  Zahvaljujemo svim dragim ljudima  koji su nam poklonili katruže ili su katruže kupili i na taj način pokazali svoju humanost. Hvala učenicima i djelatnicima škola, Udruzi žena Stanetinec, djelatnicima i vlasnicima Gradske kavane Čakovec, Posebno hvala  članicama i članovima KUD Mačkovec.

Akcija prodaje katruže nastavlja se u Svetoj Mariji gdje će   aktivistice Katruže  prodavati katruže  u srijedu 17. svibnja 2017. godine od 8,00 sati na tržnici Sveta Marija.

Isto tako u  srijedu 17. svibnja 2017. godine od 13,00 – 15,00 sati   ispred Društvenog doma u Pribislavcu  katruže će prodavati članice Udruge žena Magnolija Pribislavec.

Pridružite nam se i u ovim akcijama i  na taj način pokažite svoju plemenitost i dobrotu.