U Dječjem vrtiću „Cipelica“ u Čakovcu, nastavljen je višegodišnji veliki hrvatski odgojno-obrazovni projekt „Dajmo djeci korijene i krila“. Kroz zajedničku suradnju ovaj hvalevrijedan projekt provode Etnografski muzej iz Zagreba i Radio Kaj, a na inicijativu župana Međimurske županije Matije Posavca, realizaciju projekta u Čakovcu omogućila je Međimurska županija i to povodom obilježavanja Dana Međimurske županije i Spomendana na Zrinske i Frankopane. Uručivanju igračaka pridružila se i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, autorica projekta Etnografskog muzeja Mirjana Drobina, direktor Radija Kaj Dragutin Gradečak, dok je u ime mališana igračke simbolički primila ravnateljica DV „Cipelica“ Gordana Šoltić Siladi.

Svijest poštivanja prema tradiciji!

Drago mi je da u suradnji s Radijom Kaj možemo sudjelovati u jednom prekrasnom projektu u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije, a to je da smo ovim divnim mališanima mogli pokloniti set tradicijskih drvenih igrački proizvedenih u Mariji Bistrici, ručno rađenih, a koje su stvarane ekološkim materijalima i dio UNESCO-ve reprezentativne liste zaštićene kulturne baštine. Želja je nas sviju u Županiji da ovaj naš poklon za Dane Županije ostane u naslijeđe ovom vrtiću te da djeca stvore svijest poštovanja prema tradiciji i povijesti te onome kako su se nekada igrali naši roditelji i bake. I ovo je samo jedan u nizu koraka u našoj brizi za obrazovanje i napredak naših mladih, ali i kao poruka brige o djeci i najmlađima“, rekao je prisutnima župan. Dječji vrtić „Cipelica“ 79. je po redu, širom Hrvatske, u kojega je stigao projekt Dajmo djeci korijene i krila, a koji podržavaju Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Narodne novine i Janaf.  Ovakvi susreti s djecom održani su do sada širom Hrvatske, od Hrvatskog zagorja, Međimurja, Podravine i Prigorja, preko Zagreba, Slavonskog Broda, Vukovara, Rijeke do Dubrovnika… Posebno mi je drago da je Međimurska županija na čelu sa županom izabrala našu predškolsku ustanovu za ovaj čarobni trenutak darivanja i za razvijanje naše međimurske tradicije, kada svi s ponosom obilježavamo Dane Međimurske županije. Obradovali ste ukupno 479 djece u 23 skupine te ujedno 5 vrtića diljem Međimurja“, zaključila je ravnateljica Šoltić Siladi i zahvalila na svim inicijativama kojima se ulaže u djecu i mlade te njihov razvoj.