U okviru terenske nastave po Međimurju, učenici trećih razreda osnovne škole Pribislavec posjetili su Međimursku županiju. Ideja terenske nastave u kojoj sudjeluje 29 učenika je upoznati instituciju Županije kao glavnog upravnog i političkog središta najsjevernije hrvatske županije.

U Velikoj vijećnici u pratnji učiteljica Darinke Trajkove Vuković, Nikoline Košir i Miroslave Novak, učenike je dočekao Nenad Ujlaki iz Upravnog odjela za društvene djelatnosti. Mališani iz osnovne škole Pribislavec oduševili su svojim znanjem, a pitanja koja su postavili dokazala su kako dječja radoznalost kreira budućnost školstva, ali i da ih zaista zanima njihova okolina u kojoj odrastaju. “Hoće li svako dijete u budućnosti imati tablete umjesto knjiga, kada će biti dvorana u sklopu naše škole,  o čemu raspravljaju vijećnici na Skupštini, kako se glasa, tko dolazi u vijećnicu…“, samo su bila neka od zanimljivih pitanja malih školaraca prilikom njihovog županijskog druženja. Ujlaki je pritom iskoristio priliku i pohvalio pripremljenost učenika i njihovu radoznalost.

Druženje je završilo uz prigodno čašćenje i nezaboravno fotografiranje.