Što županije nude, a što investitori očekuju, kako poboljšati investicijsku klimu u regionalnoj samoupravi te kako surađivati sa stranim ulagačima doznajte na konferenciji ”Gospodarstvo u fokusu” s glavnom temom ”Županije nositelji regionalnog razvoja” koju Hrvatska zajednica županija u suradnji sa poslovnim tjednikom Lider organizira u petak03. ožujka 2017. godine, u hotelu International u Zagrebu.

Pokrovitelji konferencije su Predsjednik Hrvatskog sabora Božo Petrov i Ministarstvo vanjskih i europskih poslova.

Konferencija bi trebala pokazati sve poznate i manje poznate mogućnosti gospodarskog napretka u županijama. Cilj nam je potaknuti da svi dionici – uprave, gospodarstvenici, krovne institucije, predstavnici stranih veleposlanstava i stranih ulagača – surađuju i uspostavljaju nove modele partnerstva.

Na konferenciji će sudjelovati:

 • Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije i predsjednik Hrvatske zajednice županija
 • Matija Posavec, župan Međimurske županije
 • Stjepan Kožić, župan Zagrebačke županije
 • Sonja Holocher-Ertl , direktorica Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu
 • Sanja Bošnjak, obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije
 • Željko Kolar, župan Krapinsko-zagorske županije
 • Zlatko Komadina, župan Primorsko-goranske županije
 • Valter Flego, župan Istarske županije
 • Nj. E. Branko Baričević, veleposlanik EU komisije u RH
 • Gordana Deranja, predsjednica Hrvatske udruge poslodavaca
 • Bojan Režonja, direktor Proizvodnje PG d.o.o.