Obilježen Blagdan Svih svetih

Datum objave: 31. listopada 2013.

svisveti nas

U organizaciji Ministarstva obrane Republike Hrvatske, diljem naše zemlje obilježen je Dan Svih svetih. U Međimurskoj županiji vijenci su položeni u četvrtak, podno središnjeg križa na čakovečkom groblju u Mihovljanu.

Počast svim poginulima u Domovinskom rati, ali i svim umrlim dala su izaslanstva Koordinacije udruga proisteklih iz Domovinskog rata Međimurske županije, Ministarstva obrane, Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva branitelja, Međimurske županije i Grada Čakovca.

Zajedničku molitvu predvodio je gvardijan Franjevačkog samostana u Čakovcu, fra Stanko Belobrajdić. Sveta misa zadušnica za sve poginule hrvatske branitelje održat će se na Dušni dan, u subotu 2. studenog, s početkom u 9:00 sati.

{gallery}2013galerije/Listopad_2013/Svisveti{/gallery}