Predstavljanje projekta “Društveno uključivanje i zapošljavanje Roma kroz biodinamičku poljoprivredu”

Datum objave: 22. kolovoza 2013.

act

Konferencija povodom predstavljanja projektaće se održati u četvrtak 29. kolovoza 2013. s početkom u 11 sati u Galeriji Scheier (Matice Hrvatske 2) u Čakovcu.

Projekt “Društveno uključivanje i zapošljavanje Roma kroz biodinamičku poljoprivredu” ima za cilj povećati zapošljivost pripadnika/ica romske nacionalne manjine u Međimurskoj županiji, kao jedne od najranjivijih marginaliziranih skupina u ovoj regiji, te pridonijeti njihovoj društvenoj uključenosti kroz stvaranje poticajnog okruženja za socijalno zapošljavanje. Specifični cilj projekta je izgraditi kapacitete nezaposlenih Roma/Romkinja iz Međimurske županije za (samo)zapošljavanje i izgraditi održivi model za njihovo zapošljavanje kroz osnivanje socijalne zadruge za ekološku/biodinamičku poljoprivredu.

Projekt će provoditi udruga Autonomni centar – ACT u periodu od 1. kolovoza 2013. do 1. kolovoza 2014. Projekt je djelomično financiran iz IPA fondova Europske unije, a provodi se u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, PU Čakovec, Centrom za socijalnu skrb Čakovec i udrugom Duga plus iz Čakovca.

Program konferencije:

Uvodni govor: Igor Roginek, izvršni direktor udruge Autonomni centar – ACT
Pozdravni govori: Željko Balog (zamjenik pročelnice općine Pribislavec), Suzana Belović (Centar za socijalnu skrb Čakovec), Melita Levačić (Hrvatski zavod za zapošljavanje, PU Čakovec), Bernarda Orehovec (Udruga Duga plus, Čakovec)
Predstavljanje projekta: Teodor Petričević, voditelj projekta
Predstavljanje primjera dobre prakse: Eko-socijalno poljoprivredno gospodarstvo Korenika, Šalovci (SLO), Urbani zajednički vrtovi “Čudesni vrtovi” udruge Gredica iz Varaždina

Izvor: http://actnow.hr/2013/08/konferencija-povodom-predstavljanja-projekta-drustveno-ukljucivanje-i-zaposljavanje-roma-kroz-biodinamicku-poljoprivredu-2/