HTZ – Javni poziv za potpore manifestacijama

Datum objave: 11. ožujka 2013.
HTZ – Javni poziv za potpore manifestacijama
Sredstva potpore odobravat će se za organizaciju i realizaciju:
1. kulturnih
2. zabavnih manifestacija,
3. sportskih manifestacija,
4. eno-gastronomskih manifestacija,
5. ostalih manifestacija.
• najam opreme (audio i vizualna tehnika, pozornica i sl.)
• nabava radnog/potrošnog materijala vezanog za organizaciju manifestacije
• najam prostora za održavanje manifestacije
• najam prijevoznih sredstava u svrhu prijevoza organizatora i izvođača vezan uz organizaciju manifestacije
• troškove smještaja te putne troškove izvođača i vanjskih suradnika temeljem ugovora
• troškove promocije manifestacije (najviše do 10% ukupno odobrenih troškova potpore)
• usluge zaštitarske službe
• druge opravdane troškovi neposredne organizacije manifestacije.
Za sredstva potpore mogu kandidirati pravne i fizičke osobe i to:
• trgovačka društva,
• obrti,
• nacionalni sportski savezi
• kulturne i druge javne ustanove,
• jedinice lokalne i regionalne samouprave,
• turističke zajednice.
Rok za podnošenje kandidatura je 25. ožujka 2013. godine.

OBAVIJESTI_2011Obavještavamo vas da je Hrvatska turistička zajednica objavila JAVNI POZIV za kandidiranje manifestacija za dodjelu potpore iz programa "Potpore manifestacijama" u 2013. godini. Predmet Javnog poziva je dodjela bespovratnih novčanih sredstava Hrvatske turističke zajednice za manifestacije od regionalnog, nacionalnog i/ili međunarodnog značaja kao glavnog motiva dolaska turista u destinaciju.
Sredstva potpore odobravat će se za organizaciju i realizaciju:
1. kulturnih,
2. zabavnih manifestacija,
3. sportskih manifestacija,
4. eno-gastronomskih manifestacija,
5. ostalih manifestacija.

Bespovratna sredstva potpore mogu se dodijeliti i koristiti isključivo za manifestacije koje se održavaju u 2013. godini.  Sredstva su namijenjena za sufinanciranje troškova nabave roba i usluga za neposrednu realizaciju manifestacija i to:
• najam opreme (audio i vizualna tehnika, pozornica i sl.)
• nabava radnog/potrošnog materijala vezanog za organizaciju manifestacije
• najam prostora za održavanje manifestacije
• usluge zaštitarske službe
• druge opravdane troškovi neposredne organizacije manifestacije.

Za sredstva potpore mogu kandidirati pravne i fizičke osobe i to:
• trgovačka društva,
• obrti,
• nacionalni sportski savezi
• kulturne i druge javne ustanove,
• jedinice lokalne i regionalne samouprave,
• turističke zajednice.

HTZ-a može Organizatoru odobriti potporu do 50% opravdanih/prihvatljivih troškova manifestacije. Rok za podnošenje kandidatura je 25. ožujka 2013. godine.

Potrebnu dokumentaciju možete pronaći na stranicama HTZ-a